problemy z krążeniem?

napisał/a: KatherinesBlood 2010-10-16 22:31
Zimne dłonie i stopy miałam od zawsze. Zeszłej zimy zauważyłam, że uczucie zimna ogarnia całe moje ciało a próby rozgrzania się dają chwilowy efekt. Wcześniej tego nie było. Kilka dni temu doszedł kolejny problem. Dwa razy zdarzyło mi się, że po powrocie (ok. godz. 19.30) z dłuższego spaceru palec wskazujący lewej ręki był bardzo blady, jakby odpłynęła z niego krew. Miałam lekkie trudności, żeby nim poruszać, był na wpół odrętwiały. Mogę mieć problemy z krążeniem? Dodam, że mam niskie ciśnienie (norma ok. 90/60).
napisał/a: augustyn888 2010-10-18 09:41
KatherinesBlood napisal(a):Zimne dłonie i stopy miałam od zawsze. Zeszłej zimy zauważyłam, że uczucie zimna ogarnia całe moje ciało a próby rozgrzania się dają chwilowy efekt. Wcześniej tego nie było. Kilka dni temu doszedł kolejny problem. Dwa razy zdarzyło mi się, że po powrocie (ok. godz. 19.30) z dłuższego spaceru palec wskazujący lewej ręki był bardzo blady, jakby odpłynęła z niego krew. Miałam lekkie trudności, żeby nim poruszać, był na wpół odrętwiały. Mogę mieć problemy z krążeniem? Dodam, że mam niskie ciśnienie (norma ok. 90/60).


Sama wartość ciśnienia 90/60 wskazuje że jest pewien problem,warto by było też wiedzieć jaka jest częstotliwość uderzeń serca.Myślę(choć nie wiem ile masz lat),że warto by było udać się do lekarza,i zrobić przynajmniej badanie EKG.To że odczuwasz zimno w kończynach i drętwienie,może wskazywać na problemy z krążeniem.
napisał/a: KatherinesBlood 2010-10-18 16:08
mam 17 lat, więc niskie ciśnienie nie jest raczej niczym groźnym. dodam (choć nie wiem, czy to w tym wypadku ważne), że kiedyś mierzyłam ciśnienie domowym ciśnieniomierzem i wykazał arytmię.
napisał/a: augustyn888 2010-10-18 19:04
KatherinesBlood napisal(a):mam 17 lat, więc niskie ciśnienie nie jest raczej niczym groźnym. dodam (choć nie wiem, czy to w tym wypadku ważne), że kiedyś mierzyłam ciśnienie domowym ciśnieniomierzem i wykazał arytmię.


Co do arytmii to nie ma co polegać na domowym aparacie do pomiaru ciśnienia,najlepiej wykaże to proste badanie EKG,warto więc zrobić.