Problemy z równowagą-falowanie podłogi

napisał/a: akmi 2010-09-18 14:44
Mój 62-letni ojciec około 4 miesiące temu zaczął odczuwać wyjątkowy ciężar w nogach, od 2 miesięcy, gdy chodzi ma wrażenie, że podłoga ugina mu się pod stopami- odczuwa to jakby chodził po dnie pływającej łodzi.
Gdy próbuje stanąć nieruchomo czuje, że jego nogi kołyszą się jednostajnie na boki lub do przodu i do tyłu, a ciało posiada dużą bezwładność i ciężar. Z trudem utrzymuje równowagę chodząc po mieszkaniu.
Dolegliwości występują tylko w czasie stania/chodzenia, natomiast, gdy siedzi lub leży czuje się dość dobrze. Zwykle rano jest trochę lepiej później objawy się nasilają –najgorzej jest wieczorem.
Z tygodnia na tydzień dolegliwości są coraz silniejsze i uniemożliwiają mu normalne funkcjonowanie.

Badanie głowy tomografem komputerowym bez kontrastu nie wykryło zmian ogniskowych, ale wykazało zaawansowany zanik korowy w płatach czołowych. Jednak neurolog powiedział, że ta zmiana jest spowodowana wiekiem i nie ma wpływu na jego dolegliwości.
W badaniu neurologicznym nie było niepokojących oznak, odruchy są prawidłowe.
Skąd więc te objawy? Czy wskazane jest wykonanie innych badań: np. rezonansu magnetycznego głowy/szyi czy też badanie przepływów w naczyniach mózgowych?

Bardzo proszę o poradę , z góry dziękuję.

akmi
napisał/a: Agusia1982 2010-09-18 23:41
Czy z błędnikiem wszystko jest wporządku?
Tak tylko się zastanwiam bo moja dobra koleżanka właśnie podobnie opisywała odczucia podczas chodzenia właśnie miając problemy z błędnikiem.