problemy z wypróżnianiem, przykry zapach

napisał/a: problemoholik 2010-10-25 13:38
Mam 16 lat i mam duży problem. Otóż przed każdym wyjsciem z domu musze przesiedzieć godzine w toalecie. Wypróżnianiu towarzyszą zaparcia i bóle brzucha. Aby doprowadzić odbyt do czystosci musze zuzyc cala rolke papieru, po użyciu kilku listków papieru pojawia się na nim krew. Stolec: najczesciej jakies 4 serie małych troche wodnistych stolców. Ten problem trwa już dobre kilka lat, ale to jeszcze nic, bo teraz pojawiły się nowe problemy. Po wypróżnieniu wydobywa się ze mnie przykry zapach, tak jakby jakieś szambo. Postanowiłem zawsze po wypróżnieniu brac kąpiel i starannie umyć odbyt. Jednak to nic nie pomaga. Już próbowałem wszystkiego. Najpierw myłem odbyt płynem do higieny intymnej-nic nie dawało, pozniej mydlem tez bez skutku, probowalem juz nawet szamponu do wlosow o intensywnym jablkowym zapachu, pozniewaz myslalem ze zneutralizuje on przykry zapach odbytu. Przed wyjsiem psiukam sie caly antyperspirantem i perfumami i nic. Wychodze z domu wsiadam do autobusu i znowu wydobywa sie ze mnie ten ,,zapach''. Nasila się on w sytuacjach stresowych takich jak szkoła itd. Co mam robic? Nie moge z tym dluzej zyc, wszyscy maja mnie za jakiegos brudasa, kiedy ja sie bardzo staram i kąpie się zawsze rano przed wyjsciem z domu-zaraz po wyproznieniu i pozniej wieczorem przed snem. Mam się z tym zglosic do lekarza?
napisał/a: problemoholik 2010-10-25 18:39
doradźcie chociaż w jaki sposób pozbyć się tego uciążliwego zapachu, który się ze mnie wydobywa nawet po kąpieli.
napisał/a: piotrosiama 2010-10-25 19:08
Czy przypadkiem nie jesteś amatorem słodkości głównie czekolady ? Napisz coś więcej na temat swojej diety.
napisał/a: problemoholik 2010-10-25 19:36
dieta:
2 albo 3 kanapki w szkole okolo 10 rano
obiad, rzadko jem zupe, raczej schabowe albo piersi z kurczaka
kolacja to kanapki albo platki na mleku o 19, czasem wcale nie jem kolacji
jem moze 2 czekolady i ze 3 batony w tygodniu
do tego pije wode mineralna, okolo 1.5L dziennie
tak to mnie wiecej wyglada
napisał/a: piotrosiama 2010-10-25 19:51
Kiepska ta dieta - samo mięcho i cukry. Więcej warzyw, nie odmawiaj zupy i zero słodyczy.
napisał/a: problemoholik 2010-10-26 14:35
czy warto iść z tym do lekarza? Do gastrologa? I jak już będe u lekarza co ja mam mu powiedziec? Czy takie problemy się czasem zdarzaja?
napisał/a: piotrosiama 2010-10-26 14:40
Moim zdaniem zacznij od zmiany diety i zero słodyczy. I gastrolog - dobry pomysł.
napisał/a: buźka 2010-10-26 20:12
problemoholik napisal(a):Mam 16 lat i mam duży problem. Otóż przed każdym wyjsciem z domu musze przesiedzieć godzine w toalecie. Wypróżnianiu towarzyszą zaparcia i bóle brzucha. Aby doprowadzić odbyt do czystosci musze zuzyc cala rolke papieru, po użyciu kilku listków papieru pojawia się na nim krew. Stolec: najczesciej jakies 4 serie małych troche wodnistych stolców. Ten problem trwa już dobre kilka lat, ale to jeszcze nic, bo teraz pojawiły się nowe problemy. Po wypróżnieniu wydobywa się ze mnie przykry zapach, tak jakby jakieś szambo. Postanowiłem zawsze po wypróżnieniu brac kąpiel i starannie umyć odbyt. Jednak to nic nie pomaga. Już próbowałem wszystkiego. Najpierw myłem odbyt płynem do higieny intymnej-nic nie dawało, pozniej mydlem tez bez skutku, probowalem juz nawet szamponu do wlosow o intensywnym jablkowym zapachu, pozniewaz myslalem ze zneutralizuje on przykry zapach odbytu. Przed wyjsiem psiukam sie caly antyperspirantem i perfumami i nic. Wychodze z domu wsiadam do autobusu i znowu wydobywa sie ze mnie ten ,,zapach''. Nasila się on w sytuacjach stresowych takich jak szkoła itd. Co mam robic? Nie moge z tym dluzej zyc, wszyscy maja mnie za jakiegos brudasa, kiedy ja sie bardzo staram i kąpie się zawsze rano przed wyjsciem z domu-zaraz po wyproznieniu i pozniej wieczorem przed snem. Mam się z tym zglosic do lekarza?

cześć! Ja niestety od długiego czasu mam podobne problemy.Również nasilają sie w sytuacjach stresowych. Jest to bardzo przykre, gdy słyszy się na swój temat komentarze typu :ale tu śmierdzi... Byłam u wielu lekarzy, robiłam badania i nic poza niewielkimi guzami odbytu nie wykazały. Nie wiem co ci poradzić ,ale mam nadzieję ,że może ktoś ma lub miał podobne problemy i udało mu sie z tego wyjść.
napisał/a: buźka 2010-11-15 15:11
czy ktoś może mi poradzić dobrego gastrologa z okolic Gdańska.
napisał/a: piotrosiama 2010-11-15 16:10
Bużka - wejdż na stronę Gdańska i poszukaj w rankingu dobry lekarz.
napisał/a: ladiessss 2011-01-01 20:05
problemoholik napisal(a):Mam 16 lat i mam duży problem. Otóż przed każdym wyjsciem z domu musze przesiedzieć godzine w toalecie. Wypróżnianiu towarzyszą zaparcia i bóle brzucha. Aby doprowadzić odbyt do czystosci musze zuzyc cala rolke papieru, po użyciu kilku listków papieru pojawia się na nim krew. Stolec: najczesciej jakies 4 serie małych troche wodnistych stolców. Ten problem trwa już dobre kilka lat, ale to jeszcze nic, bo teraz pojawiły się nowe problemy. Po wypróżnieniu wydobywa się ze mnie przykry zapach, tak jakby jakieś szambo. Postanowiłem zawsze po wypróżnieniu brac kąpiel i starannie umyć odbyt. Jednak to nic nie pomaga. Już próbowałem wszystkiego. Najpierw myłem odbyt płynem do higieny intymnej-nic nie dawało, pozniej mydlem tez bez skutku, probowalem juz nawet szamponu do wlosow o intensywnym jablkowym zapachu, pozniewaz myslalem ze zneutralizuje on przykry zapach odbytu. Przed wyjsiem psiukam sie caly antyperspirantem i perfumami i nic. Wychodze z domu wsiadam do autobusu i znowu wydobywa sie ze mnie ten ,,zapach''. Nasila się on w sytuacjach stresowych takich jak szkoła itd. Co mam robic? Nie moge z tym dluzej zyc, wszyscy maja mnie za jakiegos brudasa, kiedy ja sie bardzo staram i kąpie się zawsze rano przed wyjsciem z domu-zaraz po wyproznieniu i pozniej wieczorem przed snem. Mam się z tym zglosic do lekarza?hej miałam to samo. hmm chodziłam od lekarza do lekarza i NIC. byłam u gastrologa i nic... tak więc jakoś tak wynikło że dostałam się do neurologa. przepisał mi jakieś leki przeciw nerwicy. O tym że mam takie problemy z układem pokarmowym nie mówiłam nic. No ale, zaczęłam brać te leki i się poprawiło. Poza tym brałam jakieś leki przeciw grzybice. Kto wie, może to być spowodowane grzybicą którejś z części układu pokarmowego... Warto poza tym zdrowo sie odżywiać, i koniecznie: nigdy nie zapominać o śniadaniu!! Nie wiem co dokładnie wpłynęło na to że już nie borykam się z tym problemem, ale spróbuj wszystkiego. Rozumiem Twój problem i współczuję Ci szczerze.. pozdrawiam
napisał/a: ladiessss 2011-01-01 20:13
problemoholik napisal(a):Mam 16 lat i mam duży problem. Otóż przed każdym wyjsciem z domu musze przesiedzieć godzine w toalecie. Wypróżnianiu towarzyszą zaparcia i bóle brzucha. Aby doprowadzić odbyt do czystosci musze zuzyc cala rolke papieru, po użyciu kilku listków papieru pojawia się na nim krew. Stolec: najczesciej jakies 4 serie małych troche wodnistych stolców. Ten problem trwa już dobre kilka lat, ale to jeszcze nic, bo teraz pojawiły się nowe problemy. Po wypróżnieniu wydobywa się ze mnie przykry zapach, tak jakby jakieś szambo. Postanowiłem zawsze po wypróżnieniu brac kąpiel i starannie umyć odbyt. Jednak to nic nie pomaga. Już próbowałem wszystkiego. Najpierw myłem odbyt płynem do higieny intymnej-nic nie dawało, pozniej mydlem tez bez skutku, probowalem juz nawet szamponu do wlosow o intensywnym jablkowym zapachu, pozniewaz myslalem ze zneutralizuje on przykry zapach odbytu. Przed wyjsiem psiukam sie caly antyperspirantem i perfumami i nic. Wychodze z domu wsiadam do autobusu i znowu wydobywa sie ze mnie ten ,,zapach''. Nasila się on w sytuacjach stresowych takich jak szkoła itd. Co mam robic? Nie moge z tym dluzej zyc, wszyscy maja mnie za jakiegos brudasa, kiedy ja sie bardzo staram i kąpie się zawsze rano przed wyjsciem z domu-zaraz po wyproznieniu i pozniej wieczorem przed snem. Mam się z tym zglosic do lekarza?wybierz się do jakiegoś lekarza który zajmuję sie psychiką człowieka, i powiedz o swoich problemach. bo skoro to nasila sie w stresujących sytuacjach to wg mnie właśnie STRES jest przyczyną. a skoro nic innego nie pomaga warto spróbować od leków przeciw stresowych (OCZYWIŚCIE PO KONSULTACJI Z LEKARZEM) ja lekarzem nie jestem, więc mogę tylko się domyślać, bo sama to przeszłam . i tak jak napisałam wyżej: przyczyną może też być grzybica, więc może warto się wybrać do gastrologa.

kupić można też w aptece jakieś ziołowe preparaty na oczyszczanie organizmu. OCZYSZCZANIE a nie PRZECZYSZCZANIE, bo to jest różnica :)

i dieta, zdrowa regularna dieta bez dobrej diety nie może być lepiej... pozdrawiam

no i oczywiście odpowiednia dieta. spróbujcie