Próby wątrobowe

napisał/a: Jastin 2010-08-09 14:57
Witam serdecznie. Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem co mam robić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sama jestem chora - znaczny stopień niepełnosprawności. Jedynym moim opiekunem jest mój mąż. Jest bardzo opiekuńczy,gdyby nie jego pomoc to nie wiem co by było???????????????????????? Mąż miał w lutym robione badania krwi m.in. na próby wątrobowe i SZOK - Alat 48, Aspay 60 a GGTP 461! Zaczoł leczenie Heparegenem, ograniczył produkty ciężko strawne a alkohol to od czasu do czasu piwko / naprawdę sporadycznie /. Nigdy nie nadużywał ale teraz to bardzo maaaaaaaaaaaało! Zrobił w piątek kontrolne badania i TERAZ TO DOPIERO SZOK - Alat 64, Aspat 63 a GGTP 554! Nie wiem co to oznacza i bardzo sie boję, bo jak poczytałam na necie to włosy mi dęba stanęły! Mąż jako dziecko przeszedł żółtaczkę pokarmową, ale czy to mogło doprowadzić do takiego uszkodzenia??????????????????? Bardzo Proszę WAS O POMOC, CO MAMY DALEJ ROBIĆ? Do kogo mamy się zwrócić z tymi wynikami? Proszę pomóżcie mi, tylko jego mam!


Justyna
napisał/a: piotrosiama 2010-08-09 23:09
Witam !
Skierowanie na powyższe badania wydał jak przypuszczam lekarz rodzinny. I z tymi wszystkimi wynikami badań należy udać się do niego. A czy to efekt przechodzonej wcześniej żółtaczki - trudno jednoznacznie stwierdzić.
Pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-08-10 07:13
Skoro wykluczamy problemy z alkoholem, to jeszcze tzreba zapytać jakie leki maż przyjmuje i czy nie jest otyły? GGTP jest podniesiony najczęściej w kamicy żółciowej, ale także przy zapaleniu trzustki i wtedy mniej więcej mamy takie wyniki. Wynik jest wysoki i należy skonsultować to koneicznie z lekarzem. Tylko nieznacznie podniesiony Alat i Aspat z dużym prawdopodobieństwem może wykluczyć żółtaczke.
napisał/a: Jastin 2010-08-10 10:31
Witam i dziękuję za odpowiedz. Tak, skierowanie dał lekarz rodzinny ale niestety dalej nie mogę na NIĄ liczyć, bez urazy ale tak jest dlatego szukam na własną rękę drogi do specjalisty. Jestem pielęgniarką z zawodu ale już od 12 lat ciężko choruję i trochę dojścia się wykruszyły. Martwię się bardzo bo trochę rozumię wartość wyników ale jestem bezradna bo lekarze od razu twierdzą że to ALKOHOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A ja wiem że NIE,musi być inny powód. Mąż nie jest otyły ale też nie bardzo szczupły, lubi sobie dogodzić jedzonkiem! Czasem skarży się na bóle trzustki i miewa częste biegunki. Lekarka przepisała mu KREON 25000j. Czasem to bierze - doraźnie. Stosuje już prawie 8 miesięcy Heparegen 3x1 a od tych wyników tj. od piątku stosuje dietę lekko strawną i zakaz nawet jednego piwka! Chcę żeby powtórzył badania i chcemy iść do lekarza - tylko do KOGO? Domyślam się że jesteście lekarzami i dlatego bardzo proszę poradźcie do kogo mamy się zwrócić? Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam

Justyna
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-08-10 10:47
Nie jesteśmy lekarzami, tak dla ścisłości.
Skoro występuje nawet ból, to konieczne USG jamy brzusznej.
napisał/a: Jastin 2010-08-10 20:26
Do djfafa;
Witam. Sory ale po czytaniu innych postów pomyślałam, że jesteś lekarzem, masz dużą wiedzę. Dziękuję, napisałeś do mnie. Mąż robił USG i TK ale nie mam dzisiaj tych wyników. Jutro jak mogę to wyślę je do Ciebie i chętnie poproszę o Twoje zdanie.

Pozdrawiam Justyna
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-08-11 07:21
Jastin napisal(a):Do djfafa;
Witam. Sory ale po czytaniu innych postów pomyślałam, że jesteś lekarzem, masz dużą wiedzę. Dziękuję, napisałeś do mnie. Mąż robił USG i TK ale nie mam dzisiaj tych wyników. Jutro jak mogę to wyślę je do Ciebie i chętnie poproszę o Twoje zdanie.

Pozdrawiam Justyna


Dziękuje za uznanie, jak będą wyniki to napisz je tutaj zobaczymy co i jak. Oba badania są bardzo dokładne więc na pewno pokaża jak by było coś nie tak.
Pozdr.
napisał/a: piotrosiama 2010-08-15 17:56
Justynko - dopadłam wreszcie dziś kuzynkę z Chorzowa podpowiedziała mi, że dobrą opinią cieszy się klinika w Ligocie. Może zrób rozeznanie.
Pozdrawiam
napisał/a: Jastin 2010-08-16 17:46
Witam Cię serdecznie. Bardzo Ci dziękuję na informację - akurat jestem w Klinice w Ligocie ale na neurochirurgii, jestem tam bardzo częstym gościem. Przypuszczam, że chodzi o odzział prof. Lampke? Muszę się dowiedzieć... . Moniko baaaaaaaaaaaardzo dziękuję. Jak wrócę do domu to do Ciebie napiszę, na razie trochę kiepsko się czuję.

Pozdrawiam J.