Przekłamanie.

napisał/a: DonGrzechu 2010-10-08 23:54
Witam, zwracam się z prośbą aby wyjaśnić mój problem, a mianowicie:
Podczas pobytu w szpitali (obturacyjne zapalenie oskrzeli) wykonano mi testy alergologiczne z krwi. Owe testy dały wynik:
IgE > 1000KIU/L
oraz IgE swoste: mix traw klasa 5, żyto klasa 5, kot klasa 5, pies klasa 3, koń klasa 4.
Czy jest możliwe przekłamanie owych badań? Posiadam kota w domu i nie odczuwam jakichkolwiek reakcji alergicznych z powodu tego zwierzęcia, podobnie z psami. Co do traw, to podczas 'sezonu' zdarza mi się mieć napady kataru, kichania itp. Krew do badania miałem pobieraną podczas leczenia następującymi lekami: Corhydron, Klacid, Zyrtec, Pulmicort, Berodual, Salamol, Ventolin.

Pozdrawiam i dziękuje za ewentualne odpowiedzi!
napisał/a: Blackursus 2010-10-09 00:02
Z tego co wiem, leki antyhistaminowe typu Zyrtek, nalezy odstawic na siedem dni przed testami alergicznymi, ale nie wiem czy testow z krwi tez to dotyczy. Pewnie tez.
napisał/a: piotrosiama 2010-10-09 00:17
Dobrą stroną dla pacjenta jest to, że robiąc test alergiczny z krwi nie ma potrzeby odstawiania leków antyhistaminowych. Tak więc w Twoim przypadku nie dopatrywałabym się przekłamania.
napisał/a: Blackursus 2010-10-09 00:34
No i masz odpowiedz. A to, ze wyladowales w szpitalu z silnym zapaleniem oskrzeli, moze swiadczyc tylko o tym, ze jednak obecnosc kota w domu jest wykluczona. Pozdrawiam.
napisał/a: smoczyca1 2010-10-13 17:12
Wyniki testów alergicznych interpretuje się łącznie z objawami klinicznymi pacjenta
Nie wiem jak w przypadku testów z krwi, podejrzewam, ze podabnie ale dodatni wynik testu prick w przypadku osób, które nie mają objawów alergicznych jest uważany za dowód na występowanie alergii utajonej. Osoba jest zdrowa, nie ma objawów klinicznych ale statystyki np dla pyłków traw wskazują na 10-krotnie większe ryzyko wystąpienia alergii w postaci jawnej w przyszłości.
Podczas testów z krwi leków nie trzeba odstawiać ale nie zaleca się wykonywania testów podczas infekcji lub zaraz po niej