Przełyk, problem z śluzem (chyba)

napisał/a: Xevierv 2010-11-23 18:13
Witam. Mam taki problem z gardłem (przełykiem). Kiedy połykam jedzenie (suche, bez wody) gardło mi się "zapycha", zawsze muszę popić wodą, lub inną cieczą, ponieważ inaczej nie mogę. Co kilka min. mogę wypluwać (to jest chyba śluz w gardle) maź, podobną do kataru, lecz z gardła... Po przełknięciu śliny czuję jakby w gardle ten śluz mi się zatrzymał, ale gdy nie jem, nie "duszę" się. Ostatnio miałem robioną gastroskopię (pod koniec wakacji 2010 r.), może to przez to, ale ten śluz pojawił się ok. 3 mies. po badaniu. Jeżeli są pytania, proszę je zadawać, odpowiem, bo chcę się wyleczyć i jeść bez popijania non-stop (ponieważ więcej wody trafia do żołądka niż pokarmu -_- ).
napisał/a: piotrosiama 2010-11-23 20:02
Może za mało pijesz napojów i stąd to nagromadzenie wydzieliny w gardle. Powinno się pić przynajmniej 2 l wody niegazowanej ona ułatwia odksztuszanie.
napisał/a: Xevierv 2010-11-24 18:15
No nie wiem, ja dziennie do szkoły biorę cała butelkę wody niegazowanej (1,5l) i mam jeszcze w domu z 1l - dziennie, jak teraz jem rosół to ten "śluz" cofa mi się do jamy ustnej (takie uczucie i tak jakby mi się jedzenie nim mieszało). Ja nie wiem co to jest -_-