Przemieszczająca się rzepka: Artroskopia

napisał/a: ewa202 2010-08-24 20:48
Muszę ,mieć drugą operację na kolano tym razem na przemieszczającą się rzepkę.
Chciałabym się dowiedzieć co w tym przypadku się robi.???? Na czym bedzie polegać ta operacja???
Wiem narazie tylko że to też ma być artroskopia.
Ktoś miał coś podobnego lub wie coś wiecej na ten temat???
napisał/a: Ania_204 2010-08-25 20:48
A co dzieje się z rzepka?
napisał/a: ewa202 2010-08-27 17:45
rzepka się przemieszcza a wczesniej już miałam jedną już operację w maju to wtedy było ztwierdzone: uszkodzenie łekmotki bocznej, przyrost ciała Hoffy, zwłókniały PMP, chondromelacja I i II stopnia rzepki prawego kolana i była wykonywana Artroskopia.
I Jak poszłam do innego lekarza oczoczywiści eprywatnie to wiadomo że to co innego jak normalnie to powiedział że rzepka jest nie stabilna i sie przemieszcza i ze konieczna jest druga Artsoskopia i sie dziwił że tamci powinni za jdenym razem to zrobic.
I wtedy jesszcze komplikacje były krwiaka miałam duzego 7 punkcji po 40 militrów krwi ściągali. Mineły 4 miesiące a nogi nadal zgiąć się nie da całej.

Dlatego chciałabym się dowiedzieć na czym by polega ta druga operacja. Co się robi jak rzepka się przemieszcza.?????

Dodam jeszcze że po tej operacji za dobrze tak nie jest nadal mnie boli kolano.
A boje sie żeby tez żeby znou coś sie nie wydarzyło. Wtedy 2 tygodnie w szpitalu leżałam. Cały miesiąc nie wolno mi było wstawać tylko w łóżko nie pozwolil chodzić, a ponad 2 miesiące o kulach chodziłam. Jeszcze dobrze nie wyszłąm z tej a tu juz druga sie szykuje. Aż sie boje.
napisał/a: Ania_204 2010-08-27 23:22
Podejrzewam,że chodzi o zabieg rekonstrukcyjny troczków rzepki. Nacina się je i zszywa mocniej. Noga jest unieruchomiona przez 4-6 tyg,by wszystko sie zagoiło i zrosło jak trzeba. No to nieciekawe były komplikacje po poprzednim zabiegu. Myślę,że nikt nie zagwarantuje,że takie coś się nie powtórzy.
napisał/a: ewa202 2010-08-28 14:24
Aha, dziękuję ża odp.
Mi narazie oprtopeda powiedziała że to by trzeba było drugą Artroskopię ale nic konkretnego nie mówił może właśnie to miał na myśli.
Za 3 tygodnie jadę na kontrol to może coś wtedy powie wiecej i usatli termin, bo terminu też jeszcze mio nie usatalał.
napisał/a: ewa202 2010-10-20 17:32
Mam jeszcze jedno pytanie:
Czy w przypadku chondromelacji rzepki można jeździć na rowerze lub biegać? Czy raczej nie wskazane, należy się wstrzymąc lub ograniczyć.??????
u mnie ta rzepka jest nie stabilna, przemieszcza sie, a w kolanie głośno trzeszczy i tak skrzypi przy zginaniu nogi, wstawaniu, chodzieniu po schodach ale nie raz to nawet jak normalnie idę to też. Nie chce żeby się jeszcze pogorłszyło. No i ogólnie nadal boli.
napisał/a: ulna 2010-10-21 16:16
W przypadku chondromalacji i współistniejącym podwichaniu rzepki nie wskazana jest jazda na rowerze (ze względu na wzmacnianie głowy bocznej - co może jeszcze bardziej pogłębić problem) to samo z bieganiem.