Przeszkoda w gardle od pół roku, sucha śluzówka.

napisał/a: Amstafizna 2010-10-05 14:33
Witam !
Bardzo proszę o pomoc, w czerwcu tego roku poczułam przeszkodę w gardle, przy przełykaniu śliny, jakby coś mi urosło. Byłam u laryngologa, który przepisał antybiotyki Duomox. Kuracja nimi pomogła na tydzień, problem wrócił. Diagnoza była taka- sucha śluzówka, dostałam Śluzowit i Glosal, do września problem zniknął. Aktualnie od 3 tygodni uczucie "czegoś" w gardle powróciło,byłam u laryngologa, znowu dostałam antybiotyk Duomox, który na chwilę pomógł. Niestety, od tygodnia mam znowu koszmarne uczucie "guli" w gardle, do tego zmienił mi się głos. Piję siemie lniane, kupiłam sobie śluzowit i vocaler, jak na razie nie ma poprawy. Gardło mnie nie boli, nie mam gorączki, tylko ta sucha śluzówka. Bardzo proszę o pomoc.
napisał/a: piotrosiama 2010-10-05 16:12
Witam !
A czy miałaś robiony wymaz z gardła ? Czy w trakcie kuracji antybiotykowej stosowałaś probiotyk ?
Pozdr.
napisał/a: Amstafizna 2010-10-06 06:32
Nie miałam wymazu gardła ani nie brała probiotyku, lekarz mówi, że gardło, krtań i struny głosowe są czyste, tylko ta śluzówka jest wysuszona, tak jak sie robi u nauczycieli.
napisał/a: piotrosiama 2010-10-06 10:31
Witam !
Z tą chorobą nauczycieli to jest problem. Moja kuzynka stosuje nast. przepis otrzymany od foniatry : tran +oliwa z oliwek+wit E - wszystko wymieszać w jednakowych proporcjach i 1 małą łyżeczką roztworu kilkakrotnie w ciągu dnia przepłukiwać gardło a potem połknąć. To siemie lniane pij nadal. Może ktoś jeszcze coś podpowie.
pozdr.
napisał/a: Peter 2010-10-06 10:55
Częste nawilżanie gardła np. Tonimer spray. Przepisany wyżej sposób jak najbardziej ok.
Inna rada - oszczędzać głos - nie wytężać, co oczywiście nie jest proste u nauczycieli.
napisał/a: Amstafizna 2010-10-06 11:32
Dziękuję za rady, nie jestem nauczycielką , można powiedzieć, że głosu używam rzadko gdyż mam samodzielne stanowisko bez kontaktu z klientami, czy oprócz podanych specyfików, jest coś, co odbudowuje/uodparnia śluzówkę ? Czy samo picie dużej ilości wody, siemia lnianego pomoże ?
napisał/a: piotrosiama 2010-10-06 11:47
Siemię lniane - jak najbardziej.