PRZEWLEKŁA BIEGUNKA POŁACZONA Z NADKWASOTĄ

napisał/a: dragstar0527 2011-01-04 08:38
WITAM OD JAKIEGOŚ CZSU MAM NADKWASOTE (LEK ZDIAGNOZOWAŁ TO JAKO REFLUKS) A DO TEGO CAŁY CZAS PRZEWLEKŁĄ BIEGUNKĘ MIŁEM JUŻ KILKA NAWRTÓW KTÓRE UDALO SIE USPOKOIC. LECZYŁEM TO CONTROLOKIEM ORAZ LOPERAMIDEM , TERAZ DOSTAŁEM ZNOWU NAWRÓT I TRWA JUŻ PARE MIESIĘCY I NIE MOGE SOBIE Z TYM PORADZIĆ CZYM LECZYC JAKIE BADANIA ROBIC , ROBILEM JUŻ KREW MOCZ KAŁ TOMOGRAFIE JELITA I NIC ZDROWY JAK RYBA CO TO MOZE BYĆ JAK LECZYĆ ????
napisał/a: Kbu 2011-01-04 11:09
To robiłeś badania mało przydatne w diagnozowaniu chorób układu pokarmowego...

Gastroskopia i kolonoskopia to podstawa, do tego pełna morfologia i USG jamy brzusznej (no chyba, że była tomografia jak piszesz)
napisał/a: e.alba1 2011-01-04 14:18
No przede wszystkim podstawą jest radykalna zmiana diety, być może jedyny warunek powrotu do zdrowia. Leki poprawią stan zdrowia ale tylko tymczasowo, gdy nie zmienisz diety będą nawroty. Czy ci lekarz nie mówił, żebyś zrezygnował z wszelkich pokarmów zawierających kwas, i dość słonych. Chociaż słyszałam, że niektórzy dietetycy wprost zachęcają do jedzenia np. kiszonekAle kwas to kwas- wyniszcza jelita jak alkohol czy ostre przyprawy, sól ipalące warzywa warzywa.Żoąłdek może z czasem zmniejszyć wydziwlanie kwasu, bo jest to chyba związane z przysadką. Dobrze jest neutralizować nadwasoę w naturalny sposób, czyli olejem ,masłem, mlekiem i cukrem oczywiście w umiarkowanych ilościach. Poprostu poeskperymentuj sobie, co ci przynosi ulgę, a co szkodzi. Ja mam wrzodową chorobę żołądka i dwunastnicy, a leków nie biorę już od wielu lat i nie miałam ataków. Jedynie stosuję to co wyżej i nie piję kompotów, wód gazowanych, herbaty itp. a jedynie przegotowaną wodę z cukrem. Pozdrawiam.