Przewlekłe zapalenie trzustki

napisał/a: ~Anonymous 2015-11-02 08:28
Mam jeszcze takie pytanie, czy w tym schorzeniu wskazane byłoby stosowanie jako takiej kuracji wspomagającej oczywiscie oleju z czarnuszki i ostropestu plamistego. Sporo osób radzi nam to stosowac jako środki naturalne, aczkolwiek olej z czarnuszki to tłuszcz, więc boje sie podawac mężowi żeby nie zaszkodziło (dieta ubogotłuszczowa).
Czy takie naturalne środki mogą pomóc?
napisał/a: Durum 2015-11-02 20:31
Czarnuszka bardziej jest stosowana jako środek przeciwzapalny ale też bardziej w kierunku gruczolakoraka trzustki.
Czy stosować czy nie,w moim przekonaniu raczej bym nie zalecał(jednak nie należy tego traktować jako zalecenie,nie zajmuję się prowadzeniem leczenia przez internet)
Wskazane skupić się na diecie
napisał/a: ~Anonymous 2015-12-01 21:25
Dobry wieczór, mąż wykonał jeszcze badanie MR i dzisiaj odebralismy wyniki:

W trzonie trzustki od strony brzusznej grubościennna torbiel z przegrodami tkankowymi wielkosci 30x20mm z cechami wzmocnienia ściany. Zmiana bez cech restrykcji dyfuzyjnej. Pozostała trzustka bez zmian ogniskowych, przewód trzustkowy w normie.
Watroba, nerki w normie. Nie stwierdzono obecnosci węzłów chłonnych w jamie brzusznej.

W związku z tym mam pytanie na ile niebezpieczne jest to że ta torbiej ma bardzo pogrubioną ścianę z cechami wzmocnienia?
O czym świadczy restrykcja dyfuzyjna w takiej zmianie?

Dziekuję za odpowiedź.
napisał/a: ~Anonymous 2015-12-04 14:31
Bardzo prosze o interpretacje wyniku EUS trzustki:
Rozpoznanie: otorbiona martwica okołotrzustkowa.
W badaniu stwierdzono: głowa trzustki hipoechogeniczna z pojedynczymi zwłóknieniami, przewód żółciowy wspólny o średnicy 6mm,bez złogów. Brzusznie od cieśni trzustki jest zbiornik wymiar cc 23mm otoczony grubą torebką z gęstą zawartością i zwapnieniami. W trzonie trzustki widoczny pojedyńczy poszerzony drugorzedowy przewód trzustkowy, sam przewód trzustkowy nieposzerzony (śr max 2,5mm). Ogon i trzon trzustki z pojedyńczymi zwłóknieniami. Nie uwidoczniono powiekszonych węzłów chłonnych.

Co konkretnie oznacza taki wynik badania. Proszę o pomoc w interpretacji tego wyniku.