Przyspieszone bicie serca

napisał/a: pituspl 2010-12-30 13:31
Witam cierpię na nerwice i od wczoraj mam dziwnie przyspieszone bicie serca. jakiś miesiąc temu miałem UKG i EKG serca i wyszło wszystko ok. A wczoraj w nocy jak się kładłem spać serce mi biło strasznie szybko..jak nigdy przedtem , aż się bałem że to zawał albo coś .Proszę pomóżcie .
napisał/a: Butterfly:) 2010-12-30 15:56
Samo przyspieszenie akcji serca może wynikać ze stresu, silnych emocji, itp. Może pojawiać się też, jeżeli jest Ci zbyt gorąco, po wysiłku lub w podobnych okolicznościach. Zastanów się też, czy serce faktycznie bije za szybko. Może to tylko taki wrażenie? Skoro niedawno miałeś wykonywane badania EKG i ECHO serca, nie powinieneś się obawiać. Kiedy czujesz się źle, możesz wypić herbatkę z melisy, to powinno poprawić Twoje samopoczucie.
napisał/a: pituspl 2010-12-30 16:05
hmm ..Może to byc własnie pod wpływem emocji ..Serce mi biło chyba ze 3 razy szybciej(moze przesadziłem). . I to na pewno było serce.
napisał/a: shamejka 2011-01-12 16:26
Prawie codziennie kiedy kładę się spać spokojnie serce zaczyna mi strasznie szybko bić jak po wysiłku do tego czasami dochodzi do tego ścisk w klatce piersiowej lub ból serca zwłaszcza jak przewracam się na prawy bok...nie wiem czy to ma związek ale ostatnio zaczęłam się bardzo męczyć przy wchodzeniu po schodach na 2 piętro..dostaję zadyszki i cięzko mi wyrównać oddech. Czytałam,że to może być tachykardia zatokowa możliwe? Mam 16 lat
napisał/a: Akwilin 2011-01-12 17:56
Raczej nie jest to tachykardia , występowałaby w znacznie mniej określonych warunkach niż leżenie. Nie da się nic powiedzieć w takiej sprawie przez internet , radzę zapisać się na USG. Dzieje sie to wtedy kiedy kładziesz się spać ? czy po prostu jak jesteś w pozycji leżącej ? przyjmujesz jakieś lekarstwa na wieczór ?
napisał/a: alimenciarzNIESCIGALNY 2011-01-12 18:12
Dużo aktywności fizycznej masz? Jakieś stres? palisz papierosy? Spożywasz kawę? Byly jakieś arytmie czy inne dolegliwości występujące? Wietrzysz pokój? Odkurzasz? Regularne godziny snu masz? Dużo czasu siedzisz przy komputerze?
napisał/a: shamejka 2011-01-13 19:20
Akwilin napisal(a):Raczej nie jest to tachykardia , występowałaby w znacznie mniej określonych warunkach niż leżenie. Nie da się nic powiedzieć w takiej sprawie przez internet , radzę zapisać się na USG. Dzieje sie to wtedy kiedy kładziesz się spać ? czy po prostu jak jesteś w pozycji leżącej ? przyjmujesz jakieś lekarstwa na wieczór ?tylko kiedy idę spać..nie chodzę spać o jednej porze,nie stresuję się, i tak mnie to trochę zaniepokoiło,nie biorę żadnych lekarstw