Pseudomonas i staphylococcus aureus w ranie

napisał/a: Dorisa32 2010-08-10 22:19
Witam. Właściwie nie wiem czy w dobrym dziale umiescilam swoj post, ale licze ze tu znajde pomoc. Moja mama od roku ma paskudna rane nad kostka, ktora powstala w wyniku zadrapania. Jest bolesna i ropiejaca. Po roku zrobiono wymaz i stwierdzono jak w temacie. Paleczki ropy błekitnej i gronkowca.Obecnie przyjmuje CIPRONEX 500 na ktory sa wrazliwe, ale zadnej poprawy nie ma. Przyklejane sa plastry comfeel gdyz na wszystko inne jest uczulona.Wczesniej lezala w szpitalu gdzie podawano jej jakis antybiotyk w zastrzykach, ale niestety nie podano jego nazwy a takze nie ma go na wypisie szpitalnym. Miesiac bylo jako tako, a teraz powrot bakterii ze zdwojona sila. Czy komus udalo sie wyleczyc to diabelstwo? Najgorszy jest bol jaki temu towarzyszy. Czy to normalne?
napisał/a: czarnejajka 2010-08-12 21:28
Cześć
Mój kolega z którym leżałem w szpitalu miał podobny problem a być może nawet gorszy - po złamaniu i zespoleniu podudzia po pewnym czasie pojawił sie stan zapalny kości - w wymazie - pseudomonas aeruginosa oraz staphylococcus aureus , staphylococcus epidermidis ... Ja zresztą również leżałem z powodu zakażenia rany gronkowcem, ... Ale do rzeczy - Chłopakowi 8 miesięcy się lało z nogi , było momentami poważnie , dostawał w żyłe CIPRONEX , AUGUMENTIN i nie pamiętam co jeszcze , do tego codziennie a później co drugi dzień opatrunki z azotanu srebra , kilka razy czyszczenie kości .... W końcu rana po usunięciu zespolenia się zamknęła i od ponad pół roku jest spokój , gość chodzi biega , pije i w ogóle wszystko co w jego wieku (21 lat) inni robi ... Ale oczywiście każdy przypadek jest inny i każdy inaczej sie "goi" .. Gdy słyszę o takich przypadkach to mi przykro bo sam to przechodziłem i sprawę mam nie zamkniętą - noga się od 14 miesięcy nie zrasta -nie jestem pewny jutra.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
napisał/a: Dorisa32 2010-08-15 17:58
Witaj. Dziękuję, ze dałeś mi nadzieje:) U mamy problemem jest uczulenie na każdą maść, plaster.
Jedynie plastry comfeel może przykładać, wiec te ze srebrem, które pewnie znacznie pomagają niestety nie mogą być użyte. Pozostaje mi czekac ze antybiotyk zadziala i rana zacznie sie goic. Pzdr.
napisał/a: czarnejajka 2010-08-19 21:22
Nadzieja zawsze musi być .... Najważniejsze wg mnie to znaleźć odpowiedniego lekarza, który ma doświadczenie ze tego typu sprawami. Na pewno nie będzie to łatwe ale warto szukać .. Co do maści ... Jak wielokrotnie pisałem - nie jestem lekarzem ,ale gość (lekarz u którego się leczyłem) który mi wygoił przetokę dostał prawie szału gdy przyszedłem do niego któregoś dnia (chodziłem 3 X w tyg. ) na zmiane opatrunku i zobaczył u mnie maść na ranie .... Maść położył inny chirurg u którego byłem na konsultacji .Facet się ostro zbulwersował i powiedział coś co sobie dobrze zapamiętałem : "Wszelkie maści to najlepsza pożywka dla bakterii" ... On mi to wygoił czystym (roztworem) azotanem srebra .. Trwało to 3 miesiące ale udało się ..