Pytanie o tabletki

napisał/a: Ukapuka 2010-08-27 11:15
Hej ;)

Biorę już drugi miesiąc tabletki anty i przy ostatniej wizycie u gin zapomniałam wziąć receptę na tabletki. Wizytę mam 3 września a pierwszą tabletkę po tygodniowej przerwie powinnam wziąć 2 września o 21 (taką godzinę sobie ustaliłam) w instrukcji jest napisane że jeśli zapomni się wziąć jedną tabletkę w pierwszym tyg należy zażyć pominięta tabletkę i przez tydz stosować dodatkową antykoncepcje. Tak więc nic się nie stanie jeśli zażyję tą pominiętą tabletkę 3 września ? mam zażyć tą pominięta jak najwcześniej czy razem z tą, którą mam wziąć o 21 ? czy muszę to zrobić do jakieś konkretnej godz ? nic się nie stanie ?
napisał/a: wikam2 2010-08-27 12:03
Wiesz co...Ty poprostu wydłuzszysz przerwę. Powiem Ci tak :
Ja osobiście zabezpieczałabym się podczas przerwy i tydzien po niej.
W czasie przerwy organizm się odblokowuje i zaczyna dążyć do owulacji. Ósmego dnia biorąc tabletkę Ty ją blokujesz ponownie. Teraz weźmiesz tabletkę dnia dziewiątego więc jesli owulka zdarzy się odblokować to plemniki, które mogły zostać w Tobie w czasie przerwy mogą przeżyć.
Ja przyjęłabym tabetkę dzien po przerwie normalnie jedną i zabezpieczała sie jak wyżej opisałam. Na ulotce maz opisane nieprzyjęcie tabletki któregoś dnia pierwszego tygodnia. Nie sądze aby tyczyło się to wydłużonej przerwy. Może dziewczyny poradzą Ci coś innego.
napisał/a: Ukapuka 2010-08-28 14:45
no właśnie, bardzo proszę, doradźcie coś