"Coś" w gardle

napisał/a: Edi123 2010-12-08 19:01
Witam. Od 3 dni mam dziwny problem. Mianowicie czuje w gardle "coś". Trudno jest mi to określić ale najbardziej przypomina to jakąś kulkę. Z początku myślałem że to po prostu skórka od jabłka ale jakoś nie ustaje. Mam 18 lat, nie pale, nie boli mnie gardło, nie jestem chory, zawsze było ze mną wszystko w porządku. Podczas przełykania śliny, to "coś" tak jakby znikało, ale za chwile powracało. Czasami gdy przełykam czuje to "bardziej" niż zwykle, tak gdybym właśnie przełykał jakiś kawałek pożywienia. Nie dało rady odkrztusić. Mógłby ktoś mi powiedzieć o co chodzi ? Dodam tylko że od półtora roku mam katar, tzn. po prostu zatyka mi się nos i używam ciągle krople. Byłem u wielu lekarzy i raczej nikt nie umiał powiedzieć dlaczego mam ten katar, a jedynym pomysłem to po prostu skutki po zbyt długim używaniu kropli. Dostałem niby jakąś sól na czyszczenie nosa ale rzadko jej używam, przyzwyczaiłem się już do tego. I nie wiem co robić, przeczekać ? Przejdzie samo ? Czy udać się od razu do lekarza ? Czy może to być spowodowane tym katarem ? Czytałem wiele tematów na temat tej "kulki" w gardle i naprawde zacząłem się niepokoić, to co ludzie pisali, czego to może być objaw...
napisał/a: Blackursus 2010-12-08 22:38
Ja radzila bym Ci udac sie do laryngologa, bo ta "gulka" to nic innego jak powiekszony migdal. Poza tym testy alergologiczne tez by sie przydaly, bo Twoj katar moze swiadczyc o alergii. Pozdrawiam.
napisał/a: Edi123 2010-12-08 23:22
Byłem u alergologa pół roku temu..pierwszy test wykrył alergie na kurz a drugi nie wykrył alergi :) poza tym nie kicham ani nic z tych rzeczy..po prostu zepsulem sobie tymi kroplami. Co do migdałka. Ale jakieś objawy tego są ? Powinno mnie boleć ? Cokolwiek ? Jak to wyleczyc ? Konieczny lekarz ? Nie przejdzie samo ?
napisał/a: Blackursus 2010-12-08 23:34
Jezeli to nie ma zwiazku z alergia to pewnie przejdzie. Czy masz inne objawy jak; goraczka, kaszel? Poczekaj jeszcze pare dni, jesli objawy nie ustapia, lub sie nasila, radzila bym Ci jednak udac sie do lekarza. Pozdrawiam.
napisał/a: Edi123 2010-12-08 23:50
Nie, żadnych objawów. Ostatni raz byłem chory z pół roku temu i na dodatek było to tylko marne przeziębienie. Prócz wiecznego kataru i tego uczucia kulki, wszystko jest w porządku. No już 3 dni to odczuwam...czekać dalej ?
napisał/a: Blackursus 2010-12-08 23:55
Poczekaj. Plukaj gardlo woda z sola. I zrob cos z tym katarem, bo wieczny katar nie jest normalnym objawem. Pozdrawiam.
napisał/a: Edi123 2010-12-08 23:58
A jeśli to nie migdałki ? Co do kataru...do lekarzy nie mam co już chodzić w tej sprawie. Pozostaje mi odstawic krople i czyścić tą wodą co mi lekarz przepisał..niestety przyzwyczaiłem się do tego stopnia że nie potrafię funkcjonować z zatkanym nosem.
@EDIT
O ile pamiętam to miałem kiedyś powiększony migdał ale to strasznie bolało i po dotyku można było wyczuć że jest powiększony...mnie ani nie boli ani nie widać ani nie czuć że jest powiększony..
napisał/a: Edi123 2010-12-09 10:57
Byłem dzisiaj u lekarza. Dostałem tylko tabletki do ssania.

Temat do zamknięcia.
napisał/a: iwona5656 2010-12-27 21:55
Hej.Ja miałam dokładnie to samo jak opisałeś ( coś w gardle ) Miałam robione wszystkie badania i wyszły dobrze.To mi się zrobiło po miesiącu jak rzuciłam papierosy z dnia na dzień ( a paliłam ok.9 lat ) To był mój skutek uboczny.Rzucenia z dnia na dzień.Nie wszystkie osoby tak mają.Parę moich znajomych miało tak przez 1 rok.Ale Ty na szczęście nie paliłeś.Niektóre osoby mają tak na tle nerwowym ( nerwice i nawet o tym nie wiedzą ) Zrób wszystkie badania,żeby można było stwierdzić co Ci konkretnie dolega.Wiem jakie to jest uczucie.Współczuje Ci i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.Pozdrawiam.P.S to nie jest od migdałów