Rak płuc

napisał/a: szara_szafa 2010-09-18 15:54
Mam pytanie. Co jest najczęściej pierwszym objawem raka płuc. Świszczący oddech , ból w klatce piersiowej ,kaszel czy krwioplucie?
( pytam ponieważ gdzieś tak od 2 -3 dni mam ból po prawej stronie klatki piersiowej tuż koło pachy jednak nie kaszle , nie mam krwioplucia ani świszczącego oddechu , tylko ten ból. Mozę ból jest spowodowany tzw. szewska klatką piersiową ( czyt zapadnietą) która uciska płuco.) ( boli prawie cały czas najbardziej gdy próbuje odcharknąć flegmę i przy bardzo głębokim wdechu kiedy muszę się aż wyciągnąć. najbardziej boli podczas odcharkania flegmy) Nie mam dusznosci ani zmeczenia , zaburzen apetytu tez nie zauwazylem . jakie jest prawdopodobienstwo ze to rak?
napisał/a: piotrosiama 2010-09-18 16:22
Witam !
Myślę że to żaden rak. Na odkrztuszanie flegmy pij przynajmniej 2 l wody niegazowanej. Ale jeśli Cię to bardzo nurtuje to możesz dla spokoju wykonać rtg klatki piersiowej.
Pozdrawiam
napisał/a: Vieri 2010-09-18 21:55
Witam,

Nie jest to najpewniej proces nowotworowy, dodatkowo pragnę wspomnieć, że płuca jako narząd nieunerwiony nie bolą. Dolegliwości bólowe powoduje najpewniej szewska klatka lub schorzenie klatki lub narządów śródpiersia. O obecność nowotworu nie martwiłbym się. Polecam wizytę u lekarza rodzinnego i wykonanie kontrolnego RTG klatki.

Pozdrawiam