ribomunyl - gorączka - zapalenie zatok

napisał/a: Oliwka1980 2010-10-08 10:52
Witam serdecznie i proszę o radę.
Mam dwójkę dzieci (3lata i 10 m-cy oraz 2lata i 2 m-ce). U obu dzieci włączono mi Ribomunyl od 6.10.2010r. Jednak u starszego musiałam przewać ją już drugiego dnia, bo dostał anginy, no i lekarz przepisał antybiotyk oraz kazał zaprzestać dalszego stosowania ribomunylu. Młodszy też na wizycie u pediatry miał już infekcję - katar - zapalenie zatok (zielony), jednak lekarz kazał stosować Euphorbium, sól morską, atecortin - jeśli nie będzie rezultatów. Wszystko było dobrze do wczoraj wieczora - u małego wystąpił stan podgorączkowy 37,5C - zastosowałam nurofen 5ml, w nocy 38C- znów nurofen, a dziś o 10tej znów 37,8C. W sumie Ribumonyl stosujemy 3 dzień, jutro ostatnia dawka z pierwszego tygodnia. Poza katarem i stanem podgorączkowym nie ma innych objawów. Zastanawiam się, czy to normalne z tą gorączką i czy wystarczy tylko obserwacja małego czy powinnam udać się do lekarza. Mały ma słaby apetyt, ale głównie z powodu ciągle duszącego go katarku. Od czasu przyjmowania ribomunylu nie widzę pogorszenia. Proszę o radę czy stosować nadal Ribomunyl? U starszego mam zacząć zaraz po skończeniu antybiotyku, bez rzadnej przerwy, czy to dobrze?
Pozdrawiam i proszę o szybką radę.
Agata (mama Jasia i Grzesia)
napisał/a: Peter 2010-10-08 12:56
No cóż, to są typowe błędy. Nie czas na stosowanie takich szczepionek (stosuje się w okresie sierpień - ostatecznie połowa września). I nie stosuje się, jak nie ma pewności, że do końca jest infekcja doleczona, bo normalnym jest, że dochodzi do zaostrzenia. Przykro stwierdzić, ale często lekarze nie mają doświadczenia z tymi szczepionkami.
Proszę skonsultować z lekarzem, który przepisał. Ale sądzę, że powie - odstawić.
napisał/a: Oliwka1980 2010-10-08 17:32
dziękuję Peter za odpowiedź...
... była u pediatry i kazała dawać leki przeciwgorączkowe co 6 godzin... jeśli jutro nie będzie poprawy... to rano dać ribomunyl, a potem po śniadaniu za godzinę antybiotyk, jeśli dziecko całkowicie straci apetyt...
...zobaczę jak będzie przez noc... zaufam jej... bo powiedziała, że gardło nadal w "dobrej kondycji" i wstrzymałaby się z antybiotykiem...
powiedziałam tylko, ze żałuję, iż nie dałam ribomunylu od sierpnia, bo wtedy dwójka była zdrowa...
pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję
napisał/a: Oliwka1980 2010-10-08 17:33
aha... Peter ... we wrześniu chłopcy również chorowali, byli na antybiotykach, więc pewnie dlatego nie dostali ribomunylu... ale w sierpniu mogli... w następnym roku zadbam o to, by był to sierpień :)
napisał/a: Peter 2010-10-11 10:24
Decyzja lekarza ok.
napisał/a: Oliwka1980 2010-10-20 19:47
Mały całkowicie przestał jeść, więc zmuszona byłam podać antybiotyk, który miał być "awaryjny". Stosowałam się do informacji lekarza "rano nibomunyl, potem śniadanko i za godzinę antybiotyk"... mały zakończył antybiotyk w piątek i dziś - środa, znów zaczęliśmy ostatni tydzień "pierwszej tury/pierwszego 3-tygodniowego stosowania"... mały czuje się nad wyraz świetnie, zresztą jak i drugi-starszy syn... jedzą za 5-ciu (dosłownie - ale to cieszy, zwłaszcza, że przez te ostatnie chorowania spadli na wadze)... starszy dopiero zaczyna ribomunyl od dziś... zastosowałam 3 tygodniowy odpoczynek od przedszkola (ze względu iż pierwszy miesiąc stosowania jest najważniejszy)... stwierdziłam, że skoro jestem na wychowawczym, to niech mały przebywa w towarzystwie rodzinki... a potem wróci zaraz do przedszkola - mam nadzieję, choć odrobinkę już uodporniony :)
Dam znać za ok. m-c jak tam moje smyki, czy chorują często czy w ogóle, czy w razie infekcji czas jej jest krótszy :) Odezwę się, chociażby ze wzgldu, iż może podobne problemy ma ktoś jeszcze. Pozdrawiam wszystkich czytających. :)
napisał/a: uczula 2010-11-23 09:08
Witam
Podaje Michalkowi Ribomunyl - jestesmy juz w 3 tygodniu podawania wg schematu podawania) Ribomunylu i dzisiaj w nocy michalek dostal goraczki.
na razie poza tym sie nic nie dzieje, kontynuowac podawanie Ribomunylu?
do tej pory przez te 2 tygodnie podawana byl spokoj tylko pierwsza noc byla "chora".
Michalek na razie nie chodzi do przedszkola.
napisał/a: Peter 2010-11-23 10:35
Jak wysoka była temperatura?
napisał/a: uczula 2010-11-23 11:38
w granicach 38,5

no a teraz mamy problem ze zjedzeniem sniadania.
zadnych oznakow choroby poza tym
napisał/a: Peter 2010-11-23 14:12
Podać nurofen dla dzieci. Jak temp. spadnie, to można podać szczepionkę. Jak problem się powtórzy, konieczna konsultacja lekarska. Brak objawów nie oznacza w 100%, że jest wszystko ok.
napisał/a: uczula 2010-11-23 14:55
Dziekuje za odpowiedz
Niestety temperatura znowu rosnie wiec czeka nas wizyta u lekarza :(