Rozcięte kolano i brakło mi mięśni?

napisał/a: kml171 2010-08-21 17:21
Witam.
Nie cały tydzien temu w niedziele wieczorem dość poważnie rozciąłem sobie skóre na rzepce w kolanie z przodu. Niestety gdy przyjechałem do lekarza to było już za późno na szycie i lekarz kazał tylko smarować czymś tam, przykładać, robic okłady itd. Było to w poniedziałek. W czwartek zauważyłem że noga zaczęła mi minimalnie puchnąć i że miałem problemy z trzymaniem jej prosto w górze (nie pamiętam czy taki problem wystąpił na początku po urazie, ale chyba nie). W piątek byłem u chirurga (innego, bo poprzedniego odwiedziłem w innym mieście ponieważ akurat nie było mnie w domu gdy to sie stało, mam nadzieje że nie mieszam za bardzo). Nasz chirurg powiedział mniej więcej tyle samo co poprzedni, dał coś do przykładania, itd. Jednak występuje u mnie inny problem z którym do lekarza pójde dopiero w poniedziałek. Tak jak powiedziałem nie jestem w stanie utrzymać nogi wyprostowanej w powietrzu. To znaczy: gdy noga leży wyprostowana nie moge jej podnieść tak by się nie zgięła. Co więcej, w momencie gdy zginam nogę dochodze do momentu kiedy czuje dosłownie pustke w kolanie i nic nie jest w stanie przytrzymać kolana by nie zgięło się do końca - upadam. Rana się nadal zrasta, ale co to może być? Czy możliwe że to przez uderzenie nie czuje mięśni czy coś, czy to przejdzie czy to jednak coś poważniejszego? (jeśli to coś poważnego to jade do kliniki chirurgicznej ale to daleko więc chciałbym najpiew wiedzieć czy to nie jest poprostu coś co mi przejdzie)
napisał/a: ulna 2010-08-22 13:39
Ciężko jest coś konkretnego stwierdzić być może nie możesz zgiąć ponieważ występuje ból, być może naciągnąłeś sobie mięsień czworogłowy. Jednak tak najbardziej prawdopodobną przyczyną jest ból, który cię ogranicza
napisał/a: kml171 2010-08-22 13:56
Chodząc normalnie (czyli noga jak tyczka nie zginająć ) nie czuje bólu, możliwe że ciało samo wie że będzie bolało dlatego w ogóle nie używa mięśni?
napisał/a: ulna 2010-08-22 13:59
Bardzo możliwe że zachowawczo podświadomie tak się właśnie dzieje
napisał/a: kml171 2010-08-22 15:55
Tak więc chciałem sprawdzić i gdy leżałem sobie na łóżku, spróbowałem w końcu 'zawładnąć' tą częścią którą nie mogłem. Mięśnie napinałem najpierw lekko potem coraz bardziej. Potem doszedłem do tego że w końcu udało mi się minimalnie poruszyć tą nogą jednak spotkalo się to rzeczywiście z bólem.
Więc prawdopodobnie masz racje :) Dziękuje.