różne objawy-czy to problem neurologiczny?

napisał/a: BCD 2011-01-10 17:06
Witam.
Zdecydowałam się napisać na tym forum, bo mam nadzieję, że znajdzie się ktoś mądrzejszy ode mnie, kto będzie mógł mi pomóc, albo cokolwiek doradzić :) Przepraszam, jeśli temat jest w złym dziale, ale nie wiedziałam do końca gdzie go umieścić, gdyż sam problem jest niesprecyzowany.

Mam 20 lat i od niedawna różne objawy: wymioty/mdłości, mrowienie (zwłaszcza rąk, także twarzy, czasem nóg), uderzenia gorąca na przemian z dreszczami, drganie rąk, od czasu do czasu rozwolnienia i bóle głowy, ale nie silne. Problem polega na tym, że nie mam najmniejszego pojęcia do jakiego lekarza się udać i czym te dolegliwości są spowodowane. Czy to hormony (w zeszłym roku, przez 4 miesiące stosowałam plastry antykoncepcyjne i dolegliwości były podobne, więc musiałam je odstawić), czy coś ze strony układu pokarmowego (z którym zresztą często się borykam), czy może nerwowego. Dodam, że moja mama zmarła na guza mózgu, więc boję się, że to może być problem neurologiczny. Poszłabym do przychodni rodzinnej, ale tamtejsza pani doktor nie jest godna polecenia i nie warto się do niej wybierać.
Serdecznie proszę o pomoc, jakiekolwiek wskazówki co to może być, lub gdzie mam się udać. A może ktoś doświadczył czegoś podobnego?
Pozdrawiam
napisał/a: stratus1 2011-01-10 20:47
Ciezko cos powiedziec bez badan. Podejrzewam nerwice wegetatywna ale zeby wystrawic ta diagnoze trzeba zrobic szereg badan zeby wykluczyc inne przyczyny. Zrob podstawowe badania morfologie, markery stanow zapalnych. Zbadaj poziom magnezu i wrecz od razu zacznij jego suplementacje. Czy miewasz mioklonie(drgania wlokien miesniowych)?
napisał/a: BCD 2011-01-12 17:58
Magnez przyjmuję od 10-12 dni, taki musujący suplement diety, gdyż ktoś mi już wcześniej poradził, że takie objawy świadczą o niedoborze. Na razie jakiejś wielkiej poprawy nie widzę. A mioklonii nie mam.