rzs wyniki

napisał/a: lili124 2010-11-19 10:31
Prosze o skomentowanie wyników.Mój wiek 42 lata.Od 18 lat choruję na RZS.Od roku nie biorę leków na RZS,wspomagam się suplementami,oczyszczaniem i ,,dietą na RZS,,.Stan ogólny dobry,bóle stawów male.Moje wyniki :
RF czynnik reumatologiczny 365! norma (0- 14)
CRP 0,5 (0-5)
OB 4
MONO 11,3 (4-9)
MONO 0,89(0,25-0,8)
Poza tym wszystkie wyniki dobre,robiłam sobie,,przegląd czterdziestolatki,,
Pozdrawiam
napisał/a: Peter 2010-11-19 10:50
Przegląd zaliczony. Tak trzymać :)
Wysokim RF się nie przejmować, jak objawy są miernie nasilone. Standardowe leki w leczeniu tej przypadłości w ciągu kilkunastu lat mogą spowodować bardziej poważne konsekwencje, niż sama choroba.
Mam nadzieję, że ruch jest jednym z elementów, których pani nie zaniedbuje ?
napisał/a: lili124 2010-11-19 11:17
Witam ponownie!
Interesuje mnie co oznacza tak wysoki wskażnik RF? Myślę że jak pójdę do reumatologa to znowu przepisze ni Metotreksat albo Arechne,bo lekarz twierdzi, że choroba dalej postępuje ,mimo że tego nie widać.Oczywiście zniekształcenia są na dłoniach,w zdjęciu rentgenowskim bardzo widoczne,ale pojawily się one wcześniej,w fazie ostrej choroby.Oczywiście ruchu nie zaniedbuję,często intensywnie maszeruję i ćwiczę 2,3 razy w tugodniu.
Wracając do wyników:chciałam jeszcze zapytać, co oznacza podwyższone MONO?Moje dzieci też tak mają.Czy to może być połączone z grzybicą Candida?Robiłam sobie domowy test na Candidę i wszystko wskazuje na to że ją mam.A widząc jak dzieci rzucają się na słodycze i drożdżówki pewnie też to mają.
Dziękuję za szybką odpowiedż.Uspokoił mnie Pan.
Pozdrawiam
napisał/a: Peter 2010-11-19 13:55
Podwyższony poziom monocytów nie jest wskaźnikiem tylko dla drożdżycy. Co do testów, to każdemu to wyjdzie, bo każdy ma przeciwciała c. albicans. To tak powszechny drożdżak, że nie ma innej możliwości. Natomiast znacząca chęć na słodycze może to sugerować, zwłaszcza, gdy temu towarzyszy spadek odporności.
Co do pani, to proponuję sobie zrobić kurację z zastrzyków Zeel T (wystarczy w takim stanie co 3 dni 1 amp. domięśniowo przez 6 tyg), by uzyskać konkretną i dłuższą poprawę, niż po metotrexacie (to jeden z najgorszych możliwych leków do przepisania w tej chorobie, a tak często polecany przez reumatologów).
Wysoki wynik RF pokazuje, że jest problem choroby reumatycznej. Natomiast rzs jest diagnozowany przy pomocy wskaźnika aCCP. Jeśli chce mieć pani pewność, czy to jest dokładnie rzs, to takie badanie winno być wykonane.
Chorób reumatycznych jest bardzo wiele i w przebiegu wielu z nich jest podwyższony czy wysoki poziom RF.