Schodząca skóra,pryszcze, katar. Poważna alergia?

napisał/a: angel_of_music 2010-08-09 21:31
Witam.
Mam jutro badania mające wykryć czy nie mam jakiejś alergii. Miałam je już kilka lat temu, ale nic nie wykazały.
Często schodzi mi skóra z dłoni, a gdy potraktowałam to kremem do rąk zaczęły te miejsca parzyć i boleć. Mam również pryszcze, które (zwłaszcza w lecie) mi wyskakują (czy to może być reakcją alergiczną?).Myję buzię, stosuje peeling, maseczkę, tonik i nic nie pomaga. Próbowałam w zeszłym roku tabletek, ale pomogło tylko trochę. Dziś rano, gdy się obudziłam zauważyłam, że za uszami skóra mi zaczęła schodzić(zapalenie skóry? Uczulenie?). Mam również katar, który męczy mnie bardzo często, mniej, więcej co dwa dni. Katar nasila się na wiosnę, a latem to już totalnie.
napisał/a: piotrosiama 2010-08-09 21:54
Witam !
Może to być i alergia. Dobrze jest zrobić testy alergiczne ale moim zdaniem należałoby je wykonać pożną jesienią. Oczywiście ta najbliższa wizyta lekarska jak najbardziej wskazana,
Pozdrawiam.
napisał/a: Edytaaa95 2010-08-26 17:26
piotrosiama13, nie ważne kiedy wykonuje się testy alergiczne, ważne ażeby na tydzień przed ich wykonaniem, nie stosować, ŻADNYCH leków przeciwalergicznych (np. Zyrtec, Aleric, Cezera, Avanys, Buderchin, Allergodil), ani wapna. Niestety trzeba się pomęczyć, przynajmniej wyniki będą prawdziwe.

Alergia oczywiście mogłaby to być. Wyraźne objawy zapalenia błony śluzowej nosa, katar sienny. Możesz z tym walczyć doraźnie, stosować doustnie tableteczki przeciwalergiczne (i może coś do nosa?). Jeśli testy coś wykażą to oczywiście wizyta u specjalisty alergologa i leczenie przyczynowe. Co do skóry, możesz spróbować udać się do dermatologa.
napisał/a: piotrosiama 2010-08-26 17:59
Napisałam tak - bo moja doktor alergolog nie chciała mi zrobić wcześniej testów jak w listopadzie, twierdząc że w tym czasie wyniki będą najbardziej miarodajne. Ja jej uwierzyłam.