Ścięgno podeszwowe

napisał/a: kubcio77 2011-01-04 15:27
A więc tak grałem dzisiaj w siatkówkę.I skacząc do bloku źle spadłem(stopa mi się odkręciła na zewnątrz i tak wylądowałem).Noga od razu strasznie bolała, ale myślałem, że mi przejdzie.Po tym zdarzeniu już nie grałem,tylko cały czas siedziałem na ławce.Teraz gdy jestem w domu, gdy siedzę to noga nie boli.Ale gdy chodzę to boli mnie w dwóch miejscach i to bardzo: w kostce od zewnątrz i od małego palca po kość śródstopia(tą co do niego "idzie").Gdy stąpam odczuwam potężne ukłucie i taki skurcz tam pod spodem.Boli tez kostka, ale ból pod nogą powoduje że nie mogę normalnie chodzić.Jeszcze nie byłem u lekarza,bo trenuję sport i nie chce żeby mnie z byle powodu unieruchomił na nie wiadomo ile czasu. Proszę o radę co to może być.
napisał/a: ulna 2011-01-04 17:48
Przez internet nie idzie stwierdzić co to może być (równie dobrze może to być silne stłuczenie, czy skręcenie I stopnia jak i poważniejsze urazy) do tego trzeba rtg i wykonanie badania. Jeśli są wątpliwości należy zwrócić się do lekarza. Czasem mimo uprawianego sportu lepiej się zdecydować na unieruchomienie aniżeli nie wyleczyć kontuzji, która później się odbije z nawiązką.
napisał/a: kubcio77 2011-01-04 17:59
No cóż od rana ciągle boli, więc może się zdecyduję...Proszę o dalsze rady,może ktoś miał coś takiego.
napisał/a: kubcio77 2011-01-15 20:56
Mógłby mi coś ktoś powiedzieć nt mojego bólu????To było 10 dni temu,wydawało mi się że już mi prawie przeszło w stopie(W kostce ból minął po 3 dniach) i na treningu nagle noga zaczęła mnie boleć tak że bieg sprawiał mi ból i nie mogłem nawet normalnie stopy postawić przy biegu.To było wczoraj,dziś noga boli raz mniej raz więcej,ale trochę kuleje jak chodzę w butach a już nie kulałem.zastanawiam się czy nie mam wybitego palca u nogi??????wie ktoś coś??
napisał/a: pyrzo 2011-01-16 03:36
zrob usg i wszystko bedziesz wiedzial. odczuwasz takie klucie, ciagniece? ja mam taki bol przy naderwanym wiezadle. rob jak najszybciej usg nawet prywatnie jezeli chcesz sie szybko wyleczyc. ja dlugo zwlekalem i tyle mam przerwy od gry ze szkoda gadac. i z usg idz do ortopedy najlepiej sportowego
napisał/a: kubcio77 2011-01-16 10:22
No coś z rodzaju ukłucia gdy robię krok.Czasami jak chodzę to nie boli,ale np. jak mam buta mocno ścisniętego to źle mi się chodzi, bo kuleję.Boli mnie w stawie od małego palca,przy dotknięciu od góry albo dołu też kłuje.
napisał/a: kubcio77 2011-01-18 16:01
Byłem u lekarza stwierdził, że żadnych więzadeł,ściegien nie mam zerwanych na pewno.Mówił, że mogłem mieć złamanie/pęknięcie ale raczej nie,mimo to zlecił rtg.dziś byłem,jutro będą wyniki.Prawde mówiąc lekarz zbyt długo mnie nie trzymał(prywatnie byłem),więc mam wątpliwości co do diagnozy.Przepisał sztuczny lód,wydaje mi się, że trochę pomógł.
napisał/a: kubcio77 2011-01-19 15:24
Witam.Grając 2 tyg temu w siatkę, źle spadłem i nabawiłem się urazu.Rtg pokazało, że złamania nie było.Boli mnie pod stopą koło małego palca.gdy idę czuję kłucie(teraz już się zmniejszyło) i czasami ciągnięcie takie jak zmęczę nogę.Lekarz powiedział, że ścięgna nie naciągłem,ale objawy mam wydaje mi się właśnie jak przy nadciągnięciu.smaruję nogę aloesem(fastum i altacet nie pomagały) i pryskam sztucznym lodem.Co radzicie,bo publicznie nie ma szans się dostać do lekarza,a prywatnie powiedział mi tyle co sam wiem.Trenuję sport, więc zależy mi żeby szybko wydobrzeć a minęły już 2 tygodnie..
napisał/a: ulna 2011-01-20 09:45
Oszczędzanie kończyny, rozciąganie rozcięgna, stosowanie leków przeciwzapalnych. Zamiast sztucznego lodu wskazane są okłady z lodu (ok 15-20min). Z farmakologii można spróbować naproxen czy reparil czy dicloziaje
napisał/a: kubcio77 2011-01-20 12:32
a kwaśne mleko pomaga?w jaki sposób rociągać ściegno?Naciągając stopę,chwytając się za nią?
napisał/a: ulna 2011-01-21 13:40
dokładnie tak naciągając lekko chwytając za palce (nie ma to wywoływać bólu)
napisał/a: kubcio77 2011-01-30 15:06
dziwna rzecz tą moją stopą.Czasami jak chodzę to mnie już nawet nei boli,ale od jakichś 3 dni jak chodzę to jednak ciągle boli.Co dziwne mogę palca jakoś tak naciągać i strzelać nim w górę,dół i do przodu i czasami jak naciągnę to nie boli przy chodzeniu/biegu przez jakiś czas.Próbowałem mocno naciągnąć ale nie wyskakuje palec a nic tylko czasami tak chrupie...