Ścięgno ? Problem z kostką

napisał/a: Radek_44 2011-01-04 23:03
Witam serdecznie. mianowicie mam problem z kostką. mianowicie widać na zdjęciu. Kontuzji doznałem grając w piłkę nożną. Kopnęliśmy z kolegą piłkę równocześnie z dwóch stron. po czym poczulem ogromny ból. Kostka w ciągu 10 minut stała sie sina i spuchnięta. Od zdarzenia minął miesiąc. Opuchlizna zeszła lecz ból pozostał. gdy stane na palcach (naprężę to coś co jest zaznaczone) odczuwam wielki ból. Gram w piłkę nożną więc bardzo mi to utrudnia grę gdyż nie jestem w stanie kopnąć piłki z prostego podbicia ponieważ ból jest tak potężny ,że nie jestem w stanie chodzić prze około 15 sekund. Gdyby ktoś mógł mi powiedzieć co to jest, jak to wyleczyć albo co robić to był bym bardzo wdzieczny. Tak apropo mam 17 lat jakby to miało jakieś znaczenie.

Proszę o odpowiedź

PS. to nie moja stopa.
napisał/a: ulna 2011-01-05 22:19
Tam przebiegają ścięgna, czy występuje jakieś zgrubienie, obrzęk, czy ból pojawia się tylko w opisanych momentach??
napisał/a: Radek_44 2011-01-05 22:21
Nie ma żadnych widocznych powikłań.Tak ból wystepuje tylko przy napięciu np. Kopnięcie piłki , bieganie, nie wiem czy to pomoże ale podczas rozgrzewki takie proste ćwiczenie jak krążenie kostki sprawia mi ogromny ból.
napisał/a: ulna 2011-01-05 22:29
a uderzenie tej piłki w czasie urazu jak wyglądało (było w palce, grzbiet stopy, czy jakie miejsce)?? W czasie krążeń bolą tylko te ścięgną??
napisał/a: Radek_44 2011-01-05 22:33
wydaje mi się ,że w miejsce gdzie jest zaznaczone na rysunku mniej więcej w te środkowe okolice.
napisał/a: Justyna. 2011-01-06 10:46
Cześć, mam podobny problem i nie chcę zakładać nowego tematu. Otóż zeskakując ze schodów bardzo źle stanęłam, tak, że lewa noga wygięła mi się na zewnątrz, przy tym coś mi "chrupło". Ból był dość silny, ale przeszedł.. Teraz dając palce do góry czuję ból gdzieś w tym miejscu co na zdjęciu. Noga troszkę spuchła oraz pod kostką wyszedł taki jakby wylew pod skórny miejscem nawet czarny. Oprócz tego siniak jest też wzdłuż zewnętrznej części nogi pod kostką. Mam opaskę uciskową i nie czuję zbytnio urazu, ale przy dłuższym chodzeniu mam problem ze zginaniem stopy.
Czy to też jest problem tylko ze ścięgnem ? Konieczna jest wizyta u lekarza ?
napisał/a: Radek_44 2011-01-06 13:05
Właśnie zapomniałem o ważnym szczególe. 2 tygodnie później tak jak koleżanka źle stanąłem na schodzie i dokładnie tak samo chrupło mi coś w kostce. nie mogłem stanąć na nodze przez 15 minut. Kostka napuchła. wiadome zeszło i wszystko ale tak jak wyżej dalej boli.
napisał/a: kubcio77 2011-01-06 20:04
Sory, ze tutaj piszę ale w moim temacie nie udzielono mi dostatecznej odpowiedzi. Też spadłem na nogę i mi sie odkręciła na zewnątrz i teraz boli mnie kość śródstopia od małego palca i kostka od zewnatrz.Przez 1 dzien nie mogłem za bardzo chodzić,teraz już mogę(to było 2 dni temu,we wtorek),ale jak dotykam pod stopą to czuję przeraqżliwy ból i jak idę to noga mi się w kostce minimalnie nie zgina.Mamy chyba podobne urazy..?
napisał/a: ulna 2011-01-08 12:07
Radek_44 to może być naciągnięcie ścięgna wskazany byłby odpoczynek od piłki i jednocześnie stosowanie żelu np naproxen + ćwiczeń (na granicy bólu) polegających na zginaniu grzbietowym i podeszwowym palców i stopy. Dodatkowo po ćwiczeniach można zastosować okłady chłodzące


Justyna. może problem podobny ale kiedy to się wydarzyło, czy odczuwasz teraz jakieś chrupanie, przeskakiwanie czy niestabilność??


kubcio77 tu problem wygląda na zupełnie inny, staw się prawdopodobnie nie do końca zgina przez towarzyszący ból, który na to nie pozwala. Jeśli zaraz na drugi dzień po urazie było
na drugi dzień lepiej to myślę że wystarczy tutaj odpoczynek i czas
napisał/a: Radek_44 2011-01-08 12:26
Dziękuje :) napewno sie dostosuje :)

pozdrawiam :)
napisał/a: kubcio77 2011-01-08 18:17
U mnie sytuajca wygląda średnio.zdarzenie miało miejsce we wtorek.Normalnie już noga nie boli,ale gdy musiałem dzis przejsc jeden kilometr to noga bolała i troszkę kulałem.ale myślę że mi przejdzie także dzięki za rady :)