ściekająca wydzielina z nosa do krtani

napisał/a: Daniel.Z 2010-11-05 22:45
Witam od kilku miesięcy miewam pewien problem i nie wiem co mi jest.Od Sierpnia, gdy wyjechałem na wakacje dokuczała mi ściekająca wydzielina z nosa do krtani na początku myślałem, że było to spowodowane przez alergie ponieważ co roku jak jestem na wsi atakuje mnie katar i bule głowy, ale w tym roku doszła ta uporczywa wydzielina.W Październiku postanowiłem pójść do rodzinnego lekarza.Lekarz przepisał mi leki na alergie i zatoki, które nic nie pomogły więc liczyłem na to, że samo przejdzie.Kilka dni temu zacząłem wyczuwać pewne problemy z przełykaniem śliny, gdy próbuję ją przełknąć czuję jak by się od czegoś odbijała od jakiegoś guzka, czy może czegoś innego, zauważyłem też, że ten problem mam tylko z przełykaniem śliny, gdy jem lub coś pije to nie odczuwam tego problemu, od kilku dni również trochę bolą mnie węzy chłonne na szyi.Zdecydowałem się jeszcze raz wybrać do lekarza, który przepisał mi po raz kolejny leki na alergię, ale i również antybiotyk i powiedział żebym się zgłosił do niego po skończeniu antybiotyku.Dał mi również skierowanie do laryngologa wizyta dopiero 25 Listopada, a ja nie wiem co mi jest wie ktoś może co to może być? czy to coś poważnego ?
napisał/a: piotrosiama 2010-11-05 22:52
Już na początku września pisałeś o swoim problemie - byłeś u alergologa ? Bo moim zdaniem tu powinno się rozpocząć szukanie przyczyny Twoich dolegliwości.
napisał/a: Daniel.Z 2010-11-05 23:21
U alergologa nie byłem, ale myślę, że gdyby było to konieczne to lekarz rodzinny dał by mi skierowanie.
napisał/a: piotrosiama 2010-11-05 23:25
To odezwij się po wizycie u laryngologa. Zainteresowałam się Twoją sprawą bo mam podobny problem w rodzinie, a osoba nie daje się namówić na pójście do specjalisty.
napisał/a: Dalwina 2010-11-07 10:49
być może to migdał jest zaropiały, i czujesz takie wrażenie jakby był guzek, ale też idź koniecznie do alergologa, lub poproś ogólnego lekarza o Telfast to jest lek alergiczny na nieżyt nosa, powinien Ci pomóc, on jest tylko na receptę, moja córka ma taki nieżyt i jej to pomaga, a za nim zdiagnozowali co jest to bolała ją głowa tak że żadne przeciwbólowe nie pomagały, nos wiecznie zatkany , ale teraz jest spokój