Sczepionka Polyvaccinum forte

napisał/a: malutka2625 2010-03-20 21:14
3 dni temu dostalam wynik pwociny z gardla i mam Staphylococcus aureus MSSA Metycylinowrażliwy lekaz mi zalecil mi Syntarpen mam kilka pytan do do Pana Petera
1.czy ten antybiotyk jest dobry?
2.czy moglam zarazic swoje dzieco jesli je karmilam piersia do tej pory?
3.jakie jest prawdopodobienstwo ze moja rodzina tez jest zarżona i czy tzeba zeby oni tez sie przebadali?

ANTYBOTYKOWRAZLIWOSC
PENICYLINA O
GENTAMECYNA W
ERYTROMYCYNA W
KLINDAMYCYNA W
WANKOMYCYNA W
LINEZOLID W
TRIMETOPRIM/SULFAMETOKSAZOL W
napisał/a: Peter 2010-03-22 11:29
malutka2625 - syntarpen jest syntetyczną penicyliną. Wynik antybiotykogramu wyraźnie wskazuje na oporność na penicylinę. Zmienić lekarza, bo w ogóle nie zwrócił uwagi na wyniki badań i nie wie, co przepisuje.
Nie sądzę, by pani zaraziła dziecko (na pewno nie przez karmienie piersią, jeśli pani zachowywała podstawowe zasady higieny).
Jeśli ktoś z rodziny ma jakiekolwiek objawy sugerujące infekcję w drogach oddechowych, to mogą sie przebadać.
napisał/a: Hubert@ 2010-03-22 13:53
Dr Peter tak mi coś obiło o uszy iż Syntarpen jest to postać kloksacyliny opornej na działanie β-laktamaz (które to standardowo każdy S. Aureus wytwarza), a że jest to szczep MSSA więc przepisanie tego leku nie jest chyba czymś nieodpowiednim.
napisał/a: Peter 2010-03-22 14:17
Ze względu na to, że antybiotykogram nie precyzuje tej sprawy (co też można mieć uwagi do laboratorium) nie przepisałbym tego antybiotyku. Wiem, że obecnie wraca się do starych preparatów, bo znowu są skuteczne, ale mimo wszystko jestem przeciw.
Oczywiście, z medycznego punktu widzenia nie jest to aż tak naganne, ale z mojego "wyczucia" w sprawie akurat gronkowca mam poważne wątpliwości co do zasadności przepisania takiego antybiotyku, tym bardziej, że mamy do wyboru inne, bardzo dobrze penetrujące do tkanek antybiotyki wykazujące skuteczność in vitro.
Oczywiście, wiedzę posiadasz ok :)
napisał/a: Hubert@ 2010-03-22 14:34
Dr Peter mam jeszcze taką wątpliwość, ponieważ w jakimś anglojęzycznym artykule przeczytałem o tzw L-formach w które przechodzą gronkowce w trakcie terapii penicylinami i cefalosporynami (czyli antybiotykami które zaburzają budowę ściany komórkowej). Ponoć te formy tracą immunogenność ale jednak nie zamierają całkowicie i są częściowo odpowiedzialne za przedłużanie objawów zapalnych które przejmują patologiczną postać. Może słyszał pan coś o tym zjawisku?
napisał/a: Peter 2010-03-22 14:53
To zjawisko jak najbardziej jest mi znane, ale opisany przez Ciebie mechanizm już nie. Wiem to bardziej z praktycznego doświadczenia, że tego typu antybiotyki zwykle nie skutkują na gronkowca zł. Zresztą ta bakteria bardzo wiele ciekawych rzeczy potrafi.
napisał/a: malutka2625 2010-03-23 22:19
JA NIE ZNAM SIE NA TYM I GDY TYLKO ZOBACZYLAM SKLAD ANTYBIOTYKU POWOLALAM SIE NA ANTYBIOGRAM I TAK WLASNIE POMYSLALAM JAK PAN PETER ZE JEST ZLE DOPASOWANY.MAM GO NA 12 DNI A WCZESNIEJ MIALAM CIPRONEX.A MOZE TO LABORATORIUM POMYLILO SIE?CHODZE DO PORADNI CHOROB PLUC MYSLALAM ZE TAM SA PROFESJONALSCI.A CZY LEKARZ RODZINNY MOZE ZMIENIC LUB ZLECIC NOWE BADANIE JAK GO POPROSZE?JA JUZ NIE WIEM CO MAM ROBIC?JESTEM ZALAMANA?


A MAM JESZCZE PYTANIE DO PANA PETRA ZAZWCZAJ PRZES SLINE SIE MOZNA ZARAZIC?

A WCZESNIEJ PRZED BADANIEM PWOCINY ROBILAM BADANIE HLAMYDI Z GARDLA I NIC NIEWYSZLO CZY TAK MOZE BYC TO SA DWA ROZNE WYNIKI?
napisał/a: malutka2625 2010-03-23 22:28
MAM JESZCE KILKA PYTAN DO PANA PETERA:
A JAKI BY PAN POLECILBY ANYTYBIOTYK LUB INNE LEKI?
CZY POWINNAM POWTOZYC WYNIK?
CZY TA CHOROBA JEST ULECZLANA CALKOWICIE ?
GDZIE MAM SIE UDAC PO LEKI CZY TO MUSI BYC PULMONOLOG?
napisał/a: Peter 2010-03-24 11:18
Cipronex też nie jest właściwym antybiotykiem przy zwalczaniu gronkowca. Sądzę, że wynik laboratorium jest właściwy, chociaż posiadający mało informacji. Jednakże dla mnie wystarczający. Antybiotykiem z wyboru wg. antybiotykogramu powinna być Klindamycyna (Clindamycin). Dawkę winien ustawić lekarz na podstawie objawów i pani wagi.
Gronkowca może leczyć każdy lekarz, nawet rodzinny, tylko musi mieć o tym pojęcie. Jak na razie to przepisywane antybiotyki są chybione, bo w dobraniu antybiotyku w leczeniu gronkowca zł nie może być jedynym kryterium wrażliwość na dany antybiotyk.
Oczywiście, że przez ślinę może pani zarażać, jak go stwierdzono w plwocinie, to sprawa oczywista.
Na powodzenie kuracji składa się wiele czynników. Z pewnością sama antybiotykoterapia nie daje większej skuteczności jak 50 %.
Na forum jest wiele informacji na ten temat. Skorzystać z wyszukiwarki.
Przy pisaniu proszę wyłączyć caps lock, bo źle się czyta taki tekst.
napisał/a: malutka2625 2010-03-24 20:43
Dziękuje Panu bardzo przynajmniej jedna osoba powiedziała mi konkretnie na czy stoje bo ten lekarz nic mi nie powiedzial dał antybioty i do domu!
napisał/a: lika12345 2010-06-09 11:25
Witam. Mam pytanie do PETERA.Od 2 lat ciągle choruję: zapalenie zatok, gardła, oskrzeli. Byłam u lekarza i przepisał mi szczepionkę polyvaccin forte (10 amp.), która ma być podawana mi domięsniowo przez okres 10 dni (mam rozpisany schemat). Nie brałam wcześniej polyvaccin mite ani submite, odrazu dostałam tę szczepionkę. Mam 28 lat. Mam w związku z tym pytanie:
- czy mogę bezpiecznie przyjąć tę szczepionkę, mimo iż wcześniej nie brałam polyvaccin mite ani submite?
- czy jak przyjmę polyvaccin forte to muszę tę szczepionkę powtarzać co jakiś czas????? Czy te 10 amp. wystarczy?
- jak długo działa ta szczepionka?? Na ile lat?
Bardzo prosze o odpowiedź. Pozdrawiam Lika
napisał/a: Peter 2010-06-09 12:03
Przepisanie 10 amp. Poliwakcyny forte do podania w ciągu 10 dni (czyli codziennie), to tragedia. Szukać innego lekarza, który poprowadzi podawanie zgodnie z ulotką producenta. Takie podawanie spowoduje silne obciążenie ukl. immunologicznego, nasilenie objawów niepożądanych itp., a nawet może wywołać immunoagresję. Dziwię się lekarzom, którzy przepisują tą szczepionkę nie mając zielonego pojęcia o jej stosowaniu.
Tutaj jest wiele informacji na temat właściwego podawania tej szczepionki. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki na tym forum.