Silne bóle głowy, krew z nosa pod ciśnieniem, przekrwione ok

napisał/a: Siemen 2010-10-23 21:33
Witam,

mój kuzyn od ok. 5 lat miał lekkie bóle głowy nad lewym okiem, ok. 2 lat temu bóle zamieniły się na średnie, które ustępowały po zażyciu 1-2 Ibupromów max (wtedy też miał robiony rezonans, który nic nie wykazał).

Od około 4 miesięcy ma silne bóle głowy i jest coraz gorzej. Zazwyczaj boli go głowa przez kilka dni, a później na kilka przestaje. Nie pomagają żadne środki przeciwbólowe. Od 5 lat, zawsze podczas bólów głowy ma zatkaną lewą dziurkę nosa.
Ostatnio gdy bóle się zaczynają jest otumaniony, np. jadąc samochodem stracił orientację, na szczęście jechał z bratem, który złapał kierownicę i się zatrzymali.

Trzy dni temu poleciała mu krew z nosa pod ciśnieniem (z prawej dziurki, lewą miał zatkaną), lewe oko się wyraźnie zmniejszyło i białko było bardzo przekrwione.
Gdy się załatwiał, po kale wyleciała krew. Miał tak przez dwa kolejne dni, dopiero dzisiaj wszystko wróciło do normy.

Robił ostatnio prześwietlenie zatok i u okulisty sprawdzał ciśnienie gałki czy coś takiego - obie rzeczy nic nie wykazały.
W poniedziałek ma mieć tomografię, jednak moje pytanie brzmi czy ktokolwiek czytając o tych objawach, domyśla się co to może być?
Czy oprócz tomografii powinien zrobić sobie jeszcze jakieś inne badania?

Dodam jeszcze, że kuzyn bardzo dużo pracuje i miał wiele stresujących sytuacji przez te 2 lata.