Silny bol brzuszka po zap płuc

napisał/a: annanikola 2011-01-10 19:45
Witam,moja coreczka własnie(2dni) skonczyła przyjmowac BIOTRAXON 1,5g na dobe im,ma 4 latka wazy 17kg.Antybiotyk "szedl"6dni bo w siodmy wlasnie ze wzgledu na silny nagly bol brzucha lekarka odstawila lek.Zapalenie prawostronne płuc osłuchowo przeszlo,jest czysto.Pozostaly napadowe bole brzucha(raz w ciagu dnia),mala oblewa sie potem,skora robi sie marmurkowa,doslownie zwija sie z bólu,pokazuje na górna czesc brzuszka,prosi o masaz brzuszka zimna reka.raz bol ustepuje po czopku paracetamolu raz po 5ml espumisanu.Co robic ,czy to normalne??
napisał/a: Akwilin 2011-01-10 22:11
Skutkami ubocznymi przyjmowania biotraksonu mogą być zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunka, luźne stolce, nudności, wymioty), zaburzenia funkcji wątroby , ale nie przyjmuje od 2 dni leku , więc nie wiem.
Możliwe jest również zwykłe zatrucie pokarmowe , córeczka może zjadła coś niestrawnego.
napisał/a: Peter 2011-01-12 10:26
Po takich antybiotykach może dojść do namnożenia bakterii beztlenowych i/lub drożdżaków. Moim zdaniem konieczny posiew kału w tym kierunku. To tak w pierwszej kolejności.
napisał/a: annanikola 2011-01-18 10:47
Witam dopiero dzis udało mi sie wyszukać labolatorium ktore robi posiew kału bo w moim miescie niestety nie ma .Mam nadzieje ze dotre na czas z probka i bedzie jakis postep bo narazie caly czas podaje objawowo espumisan 3xdziennie ,lakcid 1xdz i paracetamol czopki w razie silnych bóli brzuszka.
napisał/a: annanikola 2011-01-21 11:14
Panie doktorze prosze o porade,czekam na wynik z wymazu (kal na posiew)tak jak pan zalecił.Dodatkowo pojawil sie nowy problem mała ma obrzek oka prawego ale dosc mocny (ledwo umie otworzyc oko).Lekarka zlecila przemywanie oka i to wszystko.Nie daje już rady ,córeczka ciagle jest rozdrażniona płaczliwa to boli ją brzuszek teraz jeszcze ta opuchlizna,po nocach płacze bez powodu.Bardzo Prosze o porade .
napisał/a: Peter 2011-01-24 15:11
Konieczna wizyta u lekarza. Samo przemywanie nie pomogło, to potrzebne konkretne leki. Te może przepisać jedynie lekarz.