singulair

napisał/a: renia1311 2010-09-14 16:45
Witam!
Mam pytanie czy dziecko 3 letnie nie majace astmy powinno brac singulair 4mg przy zapaleniu oskrzeli ???
Moj synek w ostatnim czasie bardzo czesto chorowal na zapalenie oskrzeli i ostatnim razie zostal mu przepisany wlasnie ten lek,marwi mnie to bo normalnie nie zostala zdiagnoizowana rzadna Astma!!!
napisał/a: Igniss 2010-09-14 21:34
Singulair na samo zapalenie oskrzeli raczej nie pomoże, jednak jeśli lekarz przepisał to pewnie podejrzewa astmę (na co mogą właśnie wskazywać nawracające zapalenia oskrzeli).
Tak naprawdę diagnozę astmy będzie można ewentualnie postawić dopiero za parę lat, gdy dziecko będzie w stanie wykonać spirometrię.
napisał/a: renia1311 2010-09-14 21:45
Dziekuje slicznie za odpowiedz,to mozna powiedziec ze sie troszke jak by uspokoilam,chociaz nie wyglada to za dobrze....a prosze mi jeszcze powiedziec ,jezeli moj synek nie ma astmy to czy mu ten lek niezaszkodzi???
napisał/a: Igniss 2010-09-14 21:57
Jeśli synek go dobrze toleruje to zaszkodzić nie powinien. To lek który na ogół bierze się przez dość długi okres czasu, sama biorę Singulair10 od dwóch lat, nie zauważyłam, żeby w jakiś sposób szkodził.
napisał/a: renia1311 2010-09-15 09:38
Problem tkwi w tym ze mam kolezanke ktora rownierz przyjmuje ten lek z tym ze ona ma astme i z jej doswiadczenia lekarz nie powinien przepisac tego leku bez specjalistycznych badan,chociaz by dla tego ze Singulair nie mozna tak sobie poprostu odstawic...
napisał/a: Igniss 2010-09-15 12:15
Singulair można odstawić w każdej chwili. Po prostu jednego dnia bierze się tabletkę, następnego już nie ;) A to, że bierze się go przez długi okres czasu to nie dlatego, że jak go odstawisz to organizm na brak leku źle zareaguje tylko dlatego, że astma jest chorobą na całe życie, to nie przeziębienie gdzie jak objawy miną to odstawia się leki. Leki się bierze głównie po to, żeby objawy nie wróciły.
Jedyne leki stosowane w astmie, których nie można sobie odstawić z dnia na dzień to sterydy. Singulair nie jest sterydem.
Wiadomo, to jednak chemia, nie powinno się tego jeść jak cukierki, ale skoro lekarz przepisał to wiedział co robi, miał do tego podstawy. I w takich sytuacjach nie powinno się czekać do momentu kiedy synek będzie w stanie prawidłowo wykonać spirometrię (wbrew pozorom to dość trudne do wykonania badanie nawet dla dorosłego, a co dopiero dla dziecka), bo za 3-4 lata astma łagodna może zmnienić się w ciężką i wtedy dopiero byłby problem. U tak małych dzieci diagnozę stawia się jedynie na podstawie objawów i odpowiedzi na leki (Nie tylko na Singulair, ale i na wziewne).
Nie bój się leków stosowanych w astmie, dziś są naprawdę nowoczesne leki, nawet sterydy wziewne są bezpieczne, a zapewniam, że lepiej leczyć astmę łagodną niż ciężką, która bez prawidłowego leczenia niestety postępuje.


Ja sama sobie zapracowałam na ciężką sterydozależną postać astmy wspólnie z moim pediatrą, który przez 10 lat na alergię dawał mi wapno (które zresztą mi jeszcze nigdy na nic nie pomogło), przez 5 lat na kaszel - syrop i antybiotyki, dopiero po zmianie lekarza okazało się, że ten kaszel to nie żadne zapalenia oskrzeli tylko astma, ale niestety te 5 lat bez leczenia okazało się zbyt długim okresem by astma łagodna pozostała nadal tylko łagodną.
Uważam, że jeśli lekarz tego nie zbagatelizował to bardzo dobrze.
Myślę, że skoro masz takie wątpliwości to powinnaś o tym porozmawiać z lekarzem. Powiedz mu o tych wątpliwościach i nie odstawiaj leku sama.
napisał/a: renia1311 2010-09-15 14:40
Bardzo dziekuje za tak tresciwa odpowiedz!!Jestem teraz jeszcze bardziej spokojna,mialam wlasnie taka cicha nadzieje ze lekarz wie co robi,ale dla pewnosci zapytam sie czy jest pewny ze moj synek powinien ten lek przyjmowac....
napisał/a: smoczyca1 2010-09-17 13:41
renia1311 napisal(a):Witam!
Mam pytanie czy dziecko 3 letnie nie majace astmy powinno brac singulair 4mg przy zapaleniu oskrzeli ???
Moj synek w ostatnim czasie bardzo czesto chorowal na zapalenie oskrzeli i ostatnim razie zostal mu przepisany wlasnie ten lek,marwi mnie to bo normalnie nie zostala zdiagnoizowana rzadna Astma!!!

Singulair-montelukast blokuje receptory leukotreinowe. Leukotreiny wzrastają w zapaleniach alergicznych oraz w zapaleniach wirusowych. Lek ten też ma dobre rezultaty w leczeniu alergicznego/przewlekłego nieżytu nosa Więc jak najbardziej podanie tego leku uważam za uzasadnione.
napisał/a: P_A_T_R_Y_C_J_A 2010-10-18 14:07
Mój 3,5 letni Synek bieże Singulair już 2 lata. Mieliśmy problemy z zapaleniami krtani, które wiązały się z pobytami w szpitalu. Dobrze na niego reaguje. Wyczytałam jednak, że może wywoływać bóle brzuszka. i czasem Oskar narzeka na takie bóle. Czy to może być związane z lekiem?