Skręcenie/zwichnięcie/złamanie kostki?

napisał/a: Messi21 2010-08-10 17:41
Witam, wczoraj wieczorem zbiegałem ze schodów, ale się poślizgnąłem. Bolała mnie kostka, ale myślałem, że przejdzie, bo nie było opuchlizny. Rano obudziłem się z bólem i opuchlizną. Kostka boli przy dotyku, ale chodzić mogę. Trochę przy tym boli, ale mogę. Mam pytanie:
Czy to może być złamanie? Czy przy złamaniu mógłbym chodzić? Tego wariatntu obawiam się najbardziej.
napisał/a: Messi21 2010-08-10 18:01
Nie wiem dlaczego nie mogę edytowac, więc napiszę nową wiadomość.
Sprawdziłem i mogę podskakiwać na obu nogach prawie bezboleśnie, także nie wiem. Czy przy złamaniu mógłbym podskakiwać?
Aha, zapomniałem dodać. Najbardziej boli przy wyginaniu stopy do góry i w dół i na boki.
napisał/a: L.K 2010-08-10 20:39
Z tego co opisałeś złamanie jest małoprawdopodobne. Mimo wszystko powinieneś udać się do punktu medycznego i zrobić zdjęcie RTG. To Cię uspokoi a w przypadku stwierdzenia jakiegokolwiek urazu lekarz powie jak tę nogę wyleczyć. Pozdrawiam!
napisał/a: niebieski8 2010-08-10 20:55
Prawdopodobnie to Skręcenie kostki. Ponieważ niedawno schodziłem ze schodów i tak dziwnie stanełem ze noga poszła na bok i poczułem lekki ból w okolicach kostki.Rano wstałem normalnie a pod wieczór zobaczyłes opuchlizne siną nogę. Na drugi dzien wybrałem się do szpitala na zdjęcie ale pani doktor powiedziała ze bez skierowania od lekarza rodzinnego nie moze nic zrobic. Na drugi dzien zrobiłem zdjęcie i chirurg powiedział że mam Skręcenie i naderwane scięgno w okolicach kostki. Nosiłem opaski uciskowe, rózne mascie itp. I przez miesiąc rehabilitacje aby odzyskac dawną sprawnosc.
napisał/a: Messi21 2010-08-11 02:48
Ok dzięki, wybiorę się do tego lekarza. Ból jakby się zmniejszył, zobaczę jak to będzie jutro.