Skurcze wszystkich mięśni

napisał/a: woxik 2010-08-15 01:15
Witam mam taki problem!!
Jak w złym temacie napisałem to sorry ale nie wiedziałem gdzie! :p

Jak np otwieram butelkę to mi palce drętwieją czy jak to nazwać (tzn. nie mogę przez sekundę ruszać palcami).Dzisiaj jak wysiadałem z samochodu to mnie to złapało całego i nie mogłem np: zmienić ułożenia głowy( ale tu nie jestem pewny czy to było to ,może mi sie zdawało :p ) ale nie patrząc na to zdanie co przed chwila napisałem.Dobra teraz dokładniej!!

Takie skurcze czy drętwienia mam jak otwieram butelkę czy odkręcam kran albo po prostu gdy ruszam parę razy rękami ale też w nogach mam a głównie w rękach ( to mi sie dzieje chyba jak używam dużo siły). Ja podejrzewam ,że to jest od wysiłku (tzn. ostatnio coś zachciało mi sie podciągać na drążku ale dużo mi sie nie udało bo dawno tego nie robiłem)


Wiecie co to może być ???
z góry thx^^
napisał/a: piotrosiama 2010-08-15 01:18
Może to być objaw np obniżonego poziomu magnezu w organizmie. W aptece dostaniesz magnez z wit. B6.
napisał/a: Blackursus 2010-08-15 01:28
A czemu ty tak czesto otwierasz butelki?
Twoj problem to niedobor magnezu. Ciezki wysilek fizyczny powoduje szybkie wytrancanie tego mineralu z organizmu. Czy bierzesz jakies suplementy? Jesli nie, to powinnes, jesli tak, to zaopatrz sie w magnez-dodatkowo.
A jezeli chodzi o te butelki; jesli ich zawartosc ma procenty, to powiem Ci, ze alkohol wytraca magnez z organizmu rownie szybko jak wysilek fizyczny. Pozdrawiam.
napisał/a: woxik 2010-08-15 02:04
nie, nie ma procentów nie mam 14 lat i nie pije ani nie pale.\

Blackursus napisal(a): Czy bierzesz jakies suplementy? Jesli nie, to powinnes, jesli tak, to zaopatrz sie w magnez-dodatkowo.

nie biorę żadnych suplementów ani magnezu. A ja teraz nie ćwiczę bo są wakacje i nie ma treningów >
napisał/a: piotrosiama 2010-08-15 12:52
Ale pobierz przez jakiś czas ten magnez i jeśli nie odczujesz poprawy to będziemy dalej szukać przyczyny tych skurczy.
napisał/a: woxik 2010-08-15 14:57
Wielkie dzięki za pomoc ale wziąłem przed chwila tabletkę i poleżałem sobie na łóżku, to te skurcze zaczęły mnie łapać całego. Chyba to od tego ze sie nie ruszałem!!