Słaby wzrok.

napisał/a: MateuszZgr 2010-08-27 14:43
Witam wszystkich.
Od siedzenia przy tym komputerze strasznie pogorszył mi się wzrok. Nie widze już tak jak kiedyś a gdy w szkole siedze w 4 ławce nieraz niewidze co pisze na tablicy nauczyciel. Czy są jakieś "domowe" sposoby na poprawe wzroku pozatym że bede siedział tylko 2-2,5 h z przerwami na komputerze dziennie ? Postaram wogóle wyeliminować komputer. Tzn wchodzidź gdy tylko musze coś sprawdzic i koniec.
Boje sie iść do okulisty ponieważ mój wzrok jest naprawde słaby i nie wiem co on powie. Okulary napeweno ale jakoś sie boje.
Moja mama powiedziala że to dla mojego dobra ale na siłe mnie wyciągać nie będzie i mam jej powiedzieć kiedy sie zdecyduje to umówi wizyte u prywatnego okulisty.
Więc tak jak wcześniej są jakieś sposoby cwiczenia nie wiem obojetnie co.

Dziękuje licze na odpowiedź i Pozdrawiam Mateusz ...
napisał/a: nornow12 2010-08-28 13:04
przyłączam sie
napisał/a: viki71 2010-08-30 21:28
Nie napisałeś ile masz lat.Jeśli jesteś w wieku szkolnym to zakładam,że jesteś nieletni.W Twoim wieku jesteś podatny na pogłębianie się wady wzroku i właśnie wielogodzinnym wgapianiem się w monitor,pogarszasz wzrok.Nie ma metody na poprawienie wzroku przy minusach ale możesz zapobiec pogarszaniu się wzroku,ograniczając kontakt z monitorem do niezbędnego minimum.
Co do wizyty u okulisty to mama ma rację.Powineneś pójść i to szybko.Okulista nie gryzie.Zbada wzrok,przepisze okulary i wreszcie będziesz mógł zobaczyć wszystko na tablicy.Z pewnością oceny także się polepszą,jak zaczniesz widzieć,co masz przepisać do zeszytu.
napisał/a: Candace 2010-08-30 21:36
jak mnie wkurza takie idiotyczne myślenie...

nie idź do okulisty, nie stosuj korekty, a wzrok na pewno będziesz miał sokoli!

jak boisz się okularów, zawsze masz do wyboru soczewki.