soczewki + astygmatyzm + ve = problem

napisał/a: rad3ekk 2010-10-10 12:29
Witam,
mam wadę wzroku -0.75 na obu oczach (jestem krótkowidzem). Od około dwóch lat noszę okulary lecz ostatnio postanowiłem że wybiorę się do Vision Express na darmowe badania na soczewki, i tak też zrobiłem. Po komputerowym badaniu dowiedziałem się ze mam astygmatyzm, otrzymałem soczewki jednodniowe iWear i karteczkę z wynikami badań na której pisze tylko w tabelce oko lewe -1.25 oko prawe -1.25. Soczewki które dostałem są bardzo niewygodne, oczy się od nich męczą i słabo w nich widzę np przy komputerze (obraz jakby nieostry) z okularami nie mam takiego problemu.
Chciał bym teraz zamówić przez internet soczewki dla osób z astygmatyzmem, lecz nie wiem czy mam zamówić którekolwiek dla astygmatów, czy to zależy jak duża mam tą wadę. Proszę o pomoc w wyborze soczewek i firmy.

Dane z opakowania z soczewek jakie otrzymałem:
D -1.25
BC 8.7
DIA 14.2
napisał/a: KRÓLOWAśniegu 2010-10-10 14:49
Ja bym tych soczewek nie nosiła dopóki nie zrobisz badań u okulisty w klinice czy przychodni i ten nie dobierze ci odpowiednich. Później jak już będziesz miał takie dopasowane i będziesz wiedział dokładnie jakie, to można kupować gdzie tam się komu podoba. Ale bez badania wzroku u lekarza to ja bym nie ryzykowała. I jeszcze jedno, zazwyczaj soczewki kontaktowe dobiera się nieznacznie słabsze niż rzeczywista wada wzroku.