Spływajaca wydzielina w gardle po infekcji.

napisał/a: rzabol 2014-10-09 10:12
Witam,

Bardzo Pana proszę, o jakąś sugestię odnośnie przyjmowania przeze mnie tych witamin. Dziekuję
napisał/a: Peter 2014-10-17 14:36
Żeby cokolwiek mówić o efektywności stosowania witamin w celu poprawy funkcjonowania śluzówki to trzeba co najmniej 6-8 tyg. ich zażywania.
napisał/a: rzabol 2014-11-20 12:56
Witam,

Postanowiłem zrobić sonie badania krwi, między innymi ASO, gdzie wynik to: 423. Wskazuję to na to, że pół roku temu gdzie zaczęła się ta infekcja ropna, było to ewidentnie wywołane jakimś paciorkowcem Biorę cały czas donosowo Rihnocort 32. W tym momencie wydaje mi się, że lek ten można sobie odpuścić, a bardziej skupić się na podnoszeniu odporności. Czy według Pana esberitox i engystol jest dobrym pomysłem, oczywiści przy dodatkowej suplementacji witaminami (cynk, selen, olej lniany, witamina A, E, D). Czy zgłosić się do lekarza po jakiś antybiotyk (ospen)? Może dodatkowo zrobić wymaz? Powiem tak, że wydzieliny która mi spływa jest jakby coraz mniej, dodam jeszcze że ma ona nieprzyjemny zapach i smak. Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedź.
napisał/a: Peter 2014-11-25 12:04
ASO jest faktycznie powyżej normy. Można zgłosić się do lekarza, by ocenił, czy ten wynik ma coś wspólnego z problemami, które zgłaszasz. Bo nie leczy się wyników, tylko wyniki interpretuje do aktualnego stanu pacjenta i analizuje.
Jeśli wydzieliny jest trochę mniej, to oznacza, że suplementy spowodowały pewien postęp w regeneracji i funkcjonowaniu śluzówki.
napisał/a: rzabol 2014-12-04 19:37
Witam,

Panie Peter i w końcu wyszło szydło z worka, po wymazie z nosa i gardła wyszedł Staphylococcus aureus - bardzo obfity wzrost. Jest on odporny na:
- Trimetoprim/Sulfametaksazol
- Cefoksytynę
- Ciprofloksacynę
- Erytromycynę
- Gentamycynę
- Klindamycynę

Na antybiogramie jest napisane również:
Wynik oznaczenia wrażliwości na ERYTROMYCYNĘ jest reprezentatywny dla: ROKSYTROMYCYNY, KLARYTROMYCYNY, AZYTROMYCYNY, DIRYTROMYCYNY. Szczep Metycylinowrażliwy MSSA tzn. wrażliwy na antybiotyki beta-laktamowe. Antybiotyk rekomendowany KLOKSACYLINA. 90% szczepów gronkowców jest opornych na PENICYLINĘ i AMPICYLINĘ.

Panie doktorze proszę mnie ukierunkować na właściwe leczenie. Jaki mam najlepiej przyjąć antybiotyk i czy po jego wybraniu mam przyjąć szczepionkę, jeżeli tak to jaką i w jakich ilościach. Bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi. Pozdrawiam Pana bardzo serdecznie.
napisał/a: rzabol 2014-12-04 20:14
Powiem jeszcze że od dwóch tygodni stosuję Engystol (3x dziennie po 1 tabl) oraz Esberitox (3x dziennie po 3 tabl), do tego olej lniany oraz cynk z selenem.
napisał/a: Peter 2014-12-05 15:00
Można zastosować maść do nosa Bactroban, a po niej szczepionkę donosową Polyvaccinum.
napisał/a: rzabol 2014-12-05 15:52
A może lepiej byłoby antybiotyk w tabletkach, a po nich np. szczepionkę Luivac? Dodam że nie mam żadnego kataru, mam tylko problem ze spływającą wydzieliną w gardle oraz czasami pobolewa mnie gardło.
napisał/a: Peter 2014-12-09 10:42
W mojej ocenie nie ma sensu ogólnie antybiotyku, jak czasami pobolewa gardło. A spływająca wydzielina też nie jest podstawą do antybiotykoterapii. Można zamienić na Luivac, jeśli nie ma przeciwwskazań do podania ogólnie szczepionki.
napisał/a: rzabol 2014-12-10 00:45
Witaj Peter,
Po wizycie u lekarza pierwszego kontaktu dostałem antybiotyk Klarmin 250. Mam go przyjmować 2 razy na dobę przez 14 dni. Najśmieszniejsze jest wszystko w tym ze bylem dziś na rozmowie u laryngologa i stwierdził że moje problemy wynikają z migdałków ktore trzeba usunac. Powodują one wedlug lekarza ASO w okolicach 500 oraz bóle mięśni rąk i pleców oraz bóle stawów rąk. Z wymazu wyszedł mi jedynie gronkowiec mssa bardzo liczny, nie ma mowy o żadnym paciorkowcu. Do moich dolegliwości chciałbym jeszcze dołączyć uczucie ściskania w gardle przez które nie mogę czasami nic powiedzieć. Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedz.
napisał/a: Peter 2014-12-10 15:13
Jeśli lekarz zdecydował o podaniu antybiotyku, to nich tak pozostanie. Poczekamy, czy ewentualnie antybiotyk spowodował poprawę.
Wymaz jest badaniem orientacyjnym. Jeśli ASO jest wysokie, to nie ma wątpliwości, że organizm miał lub ciągle ma kontakt z paciorkowcem. I jedno nie wyklucza drugiego, co oznacza, że problem może być gronkowcowo-paciorkowcowy.
napisał/a: rzabol 2015-01-12 22:07
Witam ponownie,

Po wybraniu antybiotyku, który nie dał mi żadnej poprawy wybrałem się do lekarza homeopaty. Leki jakie dostałem to dwa razy dziennie po osiem kropli rano i wieczorem sanukehl staph D6 oraz notakehl D5 przez 28 dni, tabletki trzy razy dziennie po jednej Lymphomyosot Heel oraz Mercursus Help przez 30 dni. Na paciorkowca dostałem natomiast granulki które mam stosować nawet do sześciu miesięcy o nazwie Streptococcinum 30CH. W dalszym ciągu nie mam żadnej poprawy pomimo że jestem przy końcu stosowania (za wyjątkiem Streptococcinum bo to mam stosować do 6 miesięcy) leków. Peter, proszę ukierunkuj mnie jak ma wyglądać leczenie bo powoli tracę nadzieję że pozbęde się tych przykrych dolegliwości. Pozdrawiam.