Spuchnięta powieka

napisał/a: AnneMarie2 2010-11-30 12:06
Hej, mam pewien problem. Wstałam dziś rano ze spuchniętą lewą powieką. Już wczoraj mnie bolała, gdy dotykałam, ale myślałam, że samo minie. Niestety dzisiaj boli też jak zmrużę oko, kiedy dotknę, nawet lekko. Noszę soczewki, czy to może mieć jakiś związek z tym? Co powinnam z tym zrobić i co to może być? Teraz oczywiście soczewki zdjęłam i jestem w okularach. Bardzo proszę o odpowiedź i dziękuję.
napisał/a: Butterfly:) 2010-11-30 12:40
Od noszenia soczewek raczej mogłoby sie rozwinąć zapalenie spojówek. Z tego co piszesz można się domyślać, że jest to jęczmień bądź gradówka. Jęczmień często ustępuje samoistnie po kilku dniach. W przeciwnym wypadku będziesz potrzebowała maści z antybiotykiem, która wydawana jest na receptę. Gradówka jest to zapalenie gruczołu tarczkowego, które rzadziej mija samoistnie.
Jeżeli chcesz złagodzić ból i obrzęk, bardzo skuteczne są okłądy z zielonej herbatki. Jeżeli nie masz zielone, zwykła tez bardzo dobrze działa :)
Jeżeli objawy jednak nie będą ustępować, zgłoś się do lekarza. Wystarczy lekarz rodzinny, chos do poradni okulistycznej nie potrzeba skierowania.
napisał/a: AnneMarie2 2010-11-30 12:51
Bardzo Ci dziękuję!