Stan świadomości

napisał/a: Julkos 2011-01-10 11:27
Mam taki problem. Otóż odczuwam odmienny stan świadomości już od kliku dni (mam mniejsze emocje, czasami przez chwilę nie wiem gdzie jestem, czuje się zagubiony, jakby niedobudzony). Staram się żyć normalnie, jestem całkiem zdrowy. Moje pytaie brzmi: jak długo trwa taki stan i co mam z nim robić?
napisał/a: placio93 2011-01-10 13:28
Może zespół serotoninowy?
Przyjmujesz leki z grupy inhibitory monoaminooksydazy (inhibitory MAO / IMAO) lub inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI)?
//Są to przeważnie antydepresanty.
Czy przyjmujesz lek na kaszel, którego składnikiem jest dekstrometorfan, lub lek na katar którego składnikiem jest efedryna lub pseudoefedryna?

Najlepiej jeśli zgłosisz się do lekarza pierwszego kontaktu.
napisał/a: Julkos 2011-01-10 14:32
Nie nic z tych leków nie przyjmuję i nie przyjmowałem. Piłem tylko przez dłuższy czas dziurawiec sypany razem z melisą. Odstawiłem to 3 dni temu gdy poczułem, że czuję się nie tak jak powinienem. Jak długo może trwać ten zespół i co mam robić by skrócić czas? Jutro idę do lekarza.
napisał/a: placio93 2011-01-10 16:54
poszukałem w wikipedii i BOOOM

O dziurawcu:
ciocia napisal(a):
Działanie: Zmniejsza objawy łagodnej formy depresji (hamuje rozkład neurotransmiterów w mózgu, hamuje również monoaminooksydazę (MAO) i działa jako inhibitor zwrotnego wychwytu serotoniny).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dziurawiec_zwyczajny

O zespole serotoninowym:
(zwróć uwagę na podkreślony tekst)
również napisal(a):
Zespół serotoninowy − stan wywołany zbyt dużą ilością serotoniny w mózgu. Najczęściej spowodowany jest interakcjami różnych substancji blokujących wychwyt zwrotny hormonu, m.in. inhibitorów MAO z SSRI, SSRI z dekstrometorfanem lub przedawkowaniem SSRI.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_serotoninowy

//dlatego pytałem o inhibitory MAO i SSRI

nigdy nie wpadł bym na to, że ziółka (z apteki) mogą przynosić takie efekty.
napisał/a: Julkos 2011-01-10 17:13
Ja też bym nigdy nie pomyślał, a jednak. Nie jestem pewien co do tego zespołu bo nie mam drżenia rąk czy uczucie ciepła, a tak pozatym już 3 dzień mnie trzyma. Czuję się bardzo podobnie jak po spożyciu niedużej ilości alkoholu. Czyli mam spowolniony refleks, mniejsze czucie i jestem lekko zagubiony. Czy to może być to? Jestem ciekaw jak długo to jeszcze będzie trwać
napisał/a: placio93 2011-01-10 17:20
myślę, że to może być to, tylko twoje objawy nie są, aż tak poważne, bo poziom serotoniny nie jest aż tak bardzo podniesiony jak np byłby po antydepresantach.
napisał/a: Julkos 2011-01-10 17:24
Ok dzięki. Jutro pójdę do lekarza i znając życie powie tylko, że po czasie przejdzie. Pozdrawiam
napisał/a: Julkos 2011-01-12 16:34
Byłem u lekarza zmierzył mi ciśnienie, które było dobre i z ekg tez wszystko w porzadku. Teraz lepiej się czuje, ale głowa mnie ciągle boli. Już 5 dzień się mecze.
napisał/a: placio93 2011-01-13 19:39
Myślę, że trzeba to przeczekać, dużo pić żeby wypłukać to z organizmu, a na silne bóle głowy (takie, na które nie pomaga Apap, Ibuprom, itp) można wziąć Antidol, ale nie wolno brać go zbyt często, bo ten syf uzależnia.
napisał/a: Julkos 2011-01-13 23:23
Dzięki za odpowiedź. W ostatnich dniach wypijałem nawet 5l wody. Wczoraj głowa mnie bolała, i paracetamol nie pomagał. Wkurzyłem się i zrobiłem sobie zieloną herbatę i kupiłem magnez, zjadłem również bogatą w magnez kasze i o dziwo przestała boleć. Dzisiaj czułem się już dużo lepiej kumałem wszystko bez problemu, głowa prawie nie boli. Jeden problem to jeszcze mam trochę gwałtowne ruchy i mały lęk. Przechodzi powoli i możliwe, że jutro minie. Dobrze, że siłę psychiczną mam i dalej sport uprawiam tylko jeszcze psychiczną odzyskać i będzie super. Apropos tego dziurawca, którego piłem. Przypomniało mi się, że na święta dostalem Doppelherz Vital Tonic, który piłem przez 2 tyg. No i akurat po skończeniu tego dziurawca i tonicu pojawiło się to wszystko co złe. Mogła to być taka mega miesznka.