Stolec

napisał/a: domciak123 2010-11-25 21:11
Witam od dobrych dwóch miesiecy meczy mnie dziwna biegunka , mianowicie moj stolec na poczatku jest w dobrej konsystencji tzn jest stały ale pozniej przechodzi cały czas w pół plynny az do plynnej równiez mam spora ilosc wiatrow i wzdecia.
W stolcu nie ma krwi a ni sluzu zauwazyłem nie strawione resztki pokarmu np kukurydza.
SPrawdzałem czy jak nie bede jadl nabialu to to ustapi ale nic z tego.Bardzo prosze o pomoc
napisał/a: Butterfly:) 2010-11-25 22:19
Przyczyny takiego stanu mogą być bardzo różne. Najczęściej jest to stres czy zła dieta. Może to być na przykład zakażenie bakterynje lub wirusowe, chciaż te mają raczej troszeczkę inny przebieg. Do innych, rzadziej występujących już przypadków należą nieswoiste zapalenia jelit lub nadczynność tarczycy. Czy nie miałęś nigdy podejrzeń któejś z tych chorób?
Taka kansystencja stolca może tez wskazywać na obecnośc krwi w stolcu. Nie musi jej być widać gołym okiem. Jeżeli jest to małą ilość, mówimy wtedy o krwi utajonej. Czy Twój stolec nie ma barwy smolisto-czarnej? Jeżeli tak, może to świadczyć o krwawieniu z górnego odcinka przewodu pokarmowego. Wtedy niezbędna jest wizyta u lekarza.

Najpierw zastanów się jednak, czy przez te dwa miesiące nie byłes narażony na jakiś większy niż zazwyczaj stres lub nie zmieniłeś swojej diety. Pamiętaj, że najprostsze przyczyny dolegliwości statystycznie występują najczęściej :)