Strach przed dzieckiem

anita2
napisał/a: anita2 2008-10-30 15:15
Kiedy nie byłam w ciąży bardzo chciałam mieć dziecko, teraz gdy jestem zaczynam się obawiać czy sobie poradzę. Obawy najczęściej nadchodzą wieczorem, kiedy po całym dniu kładę się spać lub gdy słucham znajomych, którzy mają dziecko, o tym jak się nie wysypiają i są zmęczeni. Czy te odczucia i strach przed dzieckiem mi przejdzie?
napisał/a: Aneta Piorun 2008-11-05 13:00
Strach związany z macierzyństwem nie jest niczym niezwykłym. Pierwsza ciąża i wychowanie dziecka to z pewnością duże wyzwanie. Wszystkie wątpliwości i niepokoje najprawdopodobniej rozwieją się najpóźniej o porodzie. Psychika matki jest ukształtowana w taki sposób, że jest w stanie znieść bardzo duży wysiłek, brak snu i wiele innych problemów, jeśli wiąże się to z dobrem jej dziecka. Macierzyństwo to także duże zmiany hormonalne w organizmie kobiety, wyzwalają one nadzwyczajne siły, które zmieniają jej dotychczasowy stosunek do wielu rzeczy i pozwalają pokonywać największe lęki.

Proszę się wiec nie niepokoić nadmiernie, w kluczowych momentach nie będzie Pani sama, pomoże Pani sama natura, która sprawia, ze nawet niedoświadczone mamy znajdują w sobie wystarczająco dużo siły zarówno psychicznej jak i fizycznej, aby podołać wszystkim wyzwaniom.
napisał/a: gbatys 2009-02-06 20:51
Pięknie napisane. Też się bałam, ale po porodzie byłam najszczęśliwszą mamą na świecie. Pozdrawiam przyszłą mamę i głowa do góry! :))