streptococcus agalactiae

napisał/a: norman12 2010-09-17 20:23
U mojej partnerki zdiagnozowano streptococcus agalactiae oraz jakieś grzyby drożdzopodobne. Jako że nie jestem biegły z medycyny mam pytanie:
- u jakiego lekarza i jakie badania mam przeprowadzić jako mężczyzna, aby sprawdzić, czy również jestem zarażony
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-09-18 13:24
Ale partnerce przepisano jakieś leki? Jak tak to powinienieneś brać te same.
napisał/a: norman12 2010-09-18 16:20
Tak, przypisano, nie mniej chciałbym się zbadać na obecność jednego i drugiego po kuracji, a nie wiem, u jakiego (jakich) lekarzy. Zakładam że S.A. u laryngologa, nie mam natomiast pojęcia co z grzybami. Urolog? Dermatolog? Bez sprawdzenia mozemy sie oboje ciagle zarazac, zwlaszcza ze sa bardzo mozliwe nawroty. Nadto, nie mam zadnych objawow (ona jest wg ginekologa na 99% nosicielem S.A.) i jesli nie musze, wolalbym nie zażywac zbednych medykamentow, stad badanie przed kuracja takze byloby wskazane.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-09-18 20:08
Paciorkowiec bezmelczności nie stawowi problemu bo jego nosiecielem jest większość ludzi, ponieważ u kobiet narządy rodne są blisko odbytu (a on kolonizuje układ pokarmowy) bardzo często również one zostają skolonizowane. O jego leczeniu tzreba myśleć wyłącznie podczas ciąży.
Co do grzybicy, zasada jest taka, że jeżeli partnerzy nie zabezpieczają się za pomocą prezerwatywy oboje nalezy leczyć. To że jednen z nich nie odczuwa dolegliwosci nie oznacza że jest zdrowy, może oznaczać tyle że ma lepszą odporność i grzyby nie dają się we znaki.
napisał/a: norman12 2010-09-18 21:24
Wszystko racja, z tym że nadal nie wiem, do lekarza/lekarzy jakiej specjalnosci mam sie udac w celu zbadania po zakonczeniu kuracji. Urolog, dermatolog czy laryngolog? A moze ktos inny?
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-09-18 21:28
Ale badać siebie? Dziewczyna jak dostała leki to pewnie ma się pokazać ginekologowi, jak Ty nie byłeś leczony bo nie odczuwasz dolegliwości to na NFZ żaden lekarz skierowania na badanie Ci nie da, jak chcesz możesz zrobić prywatnie badanie moczu wraz z posiewem lub wymaz z cewki moczowowej.
napisał/a: norman12 2010-09-18 21:50
Dodam jeszcze, ze partnerce zapisano m. in. Flucanasol i Travogen.

djfafa napisal(a):Ale badać siebie?

Tak chcę zbadać siebie.

djfafa napisal(a): jak chcesz możesz zrobić prywatnie

Tak, na pewno zrobie to prywatnie, na NFZ nie mam czasu i cierpliwosci.

djfafa napisal(a): badanie moczu wraz z posiewem lub wymaz z cewki moczowowej.

Jak rozumiem ktorekolwiek z tych badan wykaze istote zakazenia?
I ciagle nie wiem do jakiego lekarza sie skierowac z problemem grzybo-drożdzowym.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-09-19 11:41
Kolego zrób badanie albo jedno albo drugie, posiew moczu jest mniej nieprzyjemny niż wymaz z cewki, tylko do analizy musisz dać mocz z poczatkowego strumienia.
A do jakiego lekarza? Dasz tu wynik ocenimy jak będzie ok (a tak też może być) to nigdzie nie pójdziesz, a jak wyjdą bakterie czy grzyby chorobotwórcze udasz się po prostu do rodzinnego po receptę.
napisał/a: Matt1989matt 2019-03-21 19:51
djfafa napisal(a): Ale partnerce przepisano jakieś leki? Jak tak to powinienieneś brać te same.