swędzenie

napisał/a: waltergheist 2010-11-24 18:28
Cześć wszystkim. Od jakiegoś czasu czuję na całym ciele swędzenie, zaczyna się od dłoni, łydek, potem plecy, głowa, brzuch, czasami twarz. Kiedy pierwszy raz się to pojawiło było mniej więcej lato, może kwiecień, no i kosili trawę przed blokiem, więc pomyślałem że to alergia na jakieś pyłki. Problem się powtarzał co parę dni, więc kupiłem amertil bio, po którym mi przeszło, ale tylko tymczasowo. Jak do tej pory zbieram się do lekarza ale słyszałem że zostawiają na 3 dni w szpitalu na testy i jak do tej pory nie mogłem tak długo zostać, więc nie poszedłem. Swędzenie pojawia się zawsze wieczorem, a po Amertilu mija na 2 doby, potem znów się powtarza. Czy to w ogóle może być alergia czy może jakaś choroba skóry? Kiedy się to zaczęło moja żona była w 8 mies ciąży, i może to od jakiś jej kosmetyków ale mówiła że nic nowego nie stosuje, ja też nie zmieniałem nic. Może macie jakiś pomysł co to może być?
napisał/a: piotrosiama 2010-11-24 18:31
Ja bym Ci radziła odwiedzić raczej dermatologa do którego nie potrzeba skierowania.
napisał/a: smed 2010-11-24 22:35
Czy oprócz tego swędzenia pojawia się na przykład pokrzywka na skórze, zaczerwienienie oczu, lub inne objawy, jak na przykład nieżyt nosa?
Możnaby pokusić się o testy skórne tak na wszelki wypadek.
napisał/a: waltergheist 2010-11-25 20:14
smed napisal(a):Czy oprócz tego swędzenia pojawia się na przykład pokrzywka na skórze, zaczerwienienie oczu, lub inne objawy, jak na przykład nieżyt nosa?
Możnaby pokusić się o testy skórne tak na wszelki wypadek.

Czasami mam jakieś takie syfki w miejscach w których swędzi ale pojawiają się jak się drapię i przeważnie na klatce piersiowej albo na czole. Jak próbowałem wycisnąć to wyciskają się i wychodzi troszkę takiego białego czegoś ale nie wiem czy ma to coś wspólnego z tym swędzeniem.
napisał/a: smed 2010-11-26 18:39
Moim zdaniem powinieneś iść z tym do dermatologa. Takie objawy mogą świadczyć o alergii. Gdy wspomniałeś o istnieniu krostek z wydzieliną w miejscach drapania się, to pomyślałem jeszcze o wyprysku. No ale radziłbym jednak żeby zobaczył to specjalista.
napisał/a: ~Anonymous 2010-11-26 18:49
Spróbuj umyć się Emolium - emulsja do kąpieli, do tego dwa kremy CUTIbaza i Locoid Lipocream.

W grę wchodzi także świerzb... chociaż on chyba nie pojawia się na twarzy (???)

Tak czy siak jak zależy Ci na szybkiej wizycie u deramtologa, to powiedz babce w rejstracji, że prawdopodobnie masz świerzb i zostaniesz przyjęty poza kolejnością, gdyż jest to choroba zakaźna.