swędzenie, pieczenie

napisał/a: Marcelina24 2010-10-11 21:56
andzia1992 napisal(a):a od czego powstaje ta grzybica pochwy?


Grzybica pochwy może być spowodowana wieloma czynnikami: obniżona odporność, wyjałowienie spowodowane antybiotykiem, kąpiele w basenach, morzu. Wiem jedno w wielu przypadkach pojawia się właściwie bez konkretnych przyczyn. Niektórzy ginekolodzy, szczególnie Ci starej daty twierdzą,ze należy zaprzestać używania płynów do higieny intymnej a używać mydła glicerynowego lub dla dzieci. Spotkałam się też z opinią pani ginekolog, która twierdzi, że należy nosić bieliznę 100% bawełna. To akurat sprawdziłam,faktycznie jest lepiej. Niektóre osoby są uczulone na syntetyki i to może powodować dyskomfort w okolicach intymnych. Przyczyną mogą tez być wkładki higieniczne. Niektórzy zalecają robienie bakteriogramu, chociaż mój ginekolog stwierdził,że to błędne koło.Osobiście nie robiłam tego badania. Brałam dwa razy globulki dopochwowe pimafucin, stosowałam kremy zewnętrznie , między innymi pimafucort , no i brałam tabletki doustne. Na razie jest ok, chociaż ciężko jest się grzybicy pozbyć, bo powraca. Powodzenia.
napisał/a: Marcelina24 2010-10-11 22:02
Iska1 napisal(a):hejjjjj, zalogowałam się na tym forum,bo coś złego dzieje się z moim ciałem. Mam 19 lat i nie sądziłam,że taki problem może mnie dotyczyć:( Nie byłam jeszcze u ginekologa, a mój problem dotyczy moich narządów rozrodczych. Jakiś czas temu poczułam swędzenie i pieczenie w tych okolicach, z czasem nasila się to..chwilową ulgę przynosi maść nagietkowa,ale nie wiem co dalej! Pojawiły się także ropne krostki na udach,pośladkach i brzuchu. Nie wiem co to oznacza i do czego może doprowadzić. Błagam pomóżcie, co to może być? z jakiego powodu się pojawiło? Powoli załamuje ręce.. boje się,że to coś poważnego, a ja za bardzo bagatelizuje sprawę, mimo to mam opory przed wizytą u lekarza,dlatego chce to zwalczyć "domowymi" sposobami. POMÓŻCIE![/qu

Koniecznie udaj się do lekarza. Leczenie domowymi sposobami może być nawet niebezpieczne dla Ciebie.Może to być infekcja bakteryjna, a żeby to wyleczyć potrzebny jest antybiotyk. Pozdrawiam.
napisał/a: viki71 2010-10-11 22:06
Grzybica raz wyleczona,nie wraca.Trzeba tylko pamiętać o profilaktyce.Ja dostałam od antybiotyku grzybicy i teraz za każdym razem proszę o przepisanie leku osłonowego.Od wielu lat grzybica nie pojawiła się ponownie.
napisał/a: viki71 2010-10-11 22:08
Iska1 napisal(a):hejjjjj, zalogowałam się na tym forum,bo coś złego dzieje się z moim ciałem. Mam 19 lat i nie sądziłam,że taki problem może mnie dotyczyć:( Nie byłam jeszcze u ginekologa, a mój problem dotyczy moich narządów rozrodczych. Jakiś czas temu poczułam swędzenie i pieczenie w tych okolicach, z czasem nasila się to..chwilową ulgę przynosi maść nagietkowa,ale nie wiem co dalej! Pojawiły się także ropne krostki na udach,pośladkach i brzuchu. Nie wiem co to oznacza i do czego może doprowadzić. Błagam pomóżcie, co to może być? z jakiego powodu się pojawiło? Powoli załamuje ręce.. boje się,że to coś poważnego, a ja za bardzo bagatelizuje sprawę, mimo to mam opory przed wizytą u lekarza,dlatego chce to zwalczyć "domowymi" sposobami. POMÓŻCIE!

To może być cos poważniejszego a może być zwykła alergia na np.nowy proszek do prania.Ale po co się męczyć.Lekarz będzie najlepszy w diagnozie.
clodine
napisał/a: clodine 2010-10-13 13:59
Ja też myslę,że powinnaś zmienić bieliznę,która też dodatkowo mogła być przyczyną.Ginekolog poradził mi kiedyś,by nie nosić zbyt często stringów,lub wykrojonych majtek.Duże,babcyne majtki od czasu do czasu nie sa takie złe.;)