Świąd

napisał/a: wioletka11225 2010-09-23 14:10
Mam duży problem,od roku czuje dokuczliwe swędzenie owłosionej części warg i czasami odbytu.Mam dość lekarzy,którzy po leczeniu różnego rodzaju tabletkami i maściami,mówią że oni nic nie widzą,że wszystko jest w porządku!Jak może być w porządku,przecież sobie tego nie wymyśliłam,strasznie utrudnia mi to życie.Proszę o poradę,może ktoś miał ten sam problem.Zapomniałam dodać,że nie jestem uczulona na proszek,mydło itd.bo to sprawdziłam.Wiola
napisał/a: piotrosiama 2010-09-23 15:19
Witam !
Rozumiem, że wykluczono u Ciebie choroby ginekologiczne /grzybica, rzęsistek itp./. Taki uporczywy świąd najczęściej związany bywa z chorobami dermatologicznymi, narządów moczowo-płciowych czy ogólnoustrojowych np cukrzycą. Czy miałaś robione podstawowe badania krwi, moczu, cukier ? Czym do tej pory byłaś leczona ? Czy masz stałego partnera ? A jak sprawdziłaś że nie uczulasz się na podstawowe środki higieny ?
Pozdrawiam
napisał/a: wioletka11225 2010-09-24 09:29
Cześć,lekarze stwierdzili,że nie mam grzybicy itd.miałam małą infekcję,ale to szybko wyleczyłam.Od ośmiu lat mam stałego partnera,więc nie możliwe żebym się od kogoś zaraziła.Lekarz po wyleczeniu infekcji dał mi maść clotrimazolum po której było jeszcze gorzej,więc poszłam na kolejną wizytę.Po badaniu stwierdził,że wszystko jest w porządku,ale po moich prośbach dał mi maść triderm-która pomogła na dwa dni.Takie ogólne badania robiłam 1,5roku temu,wszystko było w porządku,tylko cholesterol miałam troche podwyższony.Może powinnam jeszcze raz zrobić wyniki?Do jakiego lekarza iść?Rodzinnego,czy dermatologa?Wyczytałam,że takie rzeczy dzieją się po antybiotykach,ale ja nigdy nie choruję,nie biorę żadnych lekarstw,a do lekarza chodzę co parę lat ,żeby zrobić wyniki.Co do sprawdzenia czy nie jestem uczulona na proszek itd.to myłam się szarym mydłem,prałam w mydle ręczniki,bieliznę itd. Pozdrawiam.
napisał/a: piotrosiama 2010-09-24 11:32
Zrób ponownie podstawowe badania krwi z cukrem oraz mocz. I po wizycie u rodzinnego odezwij się.
napisał/a: piotrosiama 2010-09-24 11:54
Dodatkowo zrób jeszcze badanie kału na obecność pasożytów.
napisał/a: wioletka11225 2010-09-24 15:36
Dziękuję ci bardzo,w tygodniu wybiorę się do lekarza.Jak będę miała wyniki to na pewno się odezwę.