Synechia warg sromowych

napisał/a: jas_84 2010-08-12 17:01
Witam. U mojej rocznej córki lekarz stwierdził synechię warg sromowych ( zrośnięcie). Zalecił smarować raz dziennie rivanolem. Czy ktoś ma doświadczenia z tą przypadłością. Jak długo to się leczy, kiedy konieczna jest interwencja chirurgiczna, co może być przyczyną tego stanu?
napisał/a: augustyn888 2010-08-13 13:26
jas_84 napisal(a):Witam. U mojej rocznej córki lekarz stwierdził synechię warg sromowych ( zrośnięcie). Zalecił smarować raz dziennie rivanolem. Czy ktoś ma doświadczenia z tą przypadłością. Jak długo to się leczy, kiedy konieczna jest interwencja chirurgiczna, co może być przyczyną tego stanu?


Istnieją dwie metody leczenia tej przypadłości .Może to być mechaniczne rozklejanie warg sromowych lub metodą używania do tego celu maści z estragonami.Niestety obie te metody mają tak zwolenników jak i przeciwników.Niektórzy uważają że niewielkie zrośnięcie nie jest problemem.Natomiast większe, wymaga leczenia, gdyż stwarza problemy z odpływaniem prawidłowym moczu i mogą wystąpić infekcje dolnych dróg moczowych.Dlatego do problemu powinno się podchodzić indywidualnie poprzez ścisłą konsultację i współpracę z lekarzem, i wspólne zadecydowanie o metodzie,czy sposobie leczenia.U niektórych dziewczynek mogą być skłonności do nawrotów synechii, dlatego ważne jest dbanie o dobrą higienę i częste kontrole.
Pozdrawiam.