Synvisc - wątpliwości.

napisał/a: Marybeth 2010-09-29 16:02
Witam. Tydzień temu miałam zaaplikowaną drugą dawkę leku Synvisc w lewe kolano. Za pierwszym razem czyli dokładnie 6 września kolano bolało mnie praktycznie cały dzień, drugiego dnia było lepiej. 23 września znów byłam w szpitalu i otrzymałam kolejną dawkę. Jak zwykle od razu po podaniu ciężko było mi chodzić, ale o dziwo chwilę później było już w porządku. Kolano nie bolało tak bardzo jak za pierwszym razem. Jednak kilka dni później zaczęły się takie mini komplikacje. Gdy siedziałam i na lewe kolano, w które miałam aplikowany lek zakładałam drugą nogę, to później z bólem je prostowałam. Ostatnio śpiąc w nocy na brzuchu urażało mnie prześcieradło w kolano a dzisiaj zauważyłam, że jest opuchnięte pod rzepką. Gdy dotykam to boli. Trudności sprawia mi nawet chodzenie w spodniach typu rurki. A miejsce gdzie miałam wkuwaną igłę jest zaczerwienione. I moje pytanie: Czy jest możliwość, że lek mógł się nie wchłonąć?
napisał/a: ulna 2010-09-29 22:44
Być może jest to reakcja alergiczna/odczyn zapalny, po za tym dziś mamy już 29 września jeśli objawy utrzymują się nadal to może zostać podjęta decyzja przez lekarza prowadzącego o zaprzestaniu podawania tego leku.
napisał/a: Marybeth 2010-10-01 11:09
Dziękuję za odpowiedź jednak już wiem, co mi dolega. Ostatni zastrzyk w kolano nie podawał mi ortopeda prowadzący, a inny, który po prostu mną się zajął, bo nie miał chyba nic innego do roboty. Wczoraj ortopeda do którego chodzę powiedział, że tydzień temu zastrzyk miałam podany za nisko. Po prostu igła wbita była nie w tym miejscu co trzeba było i przebiła jakieś ciało hoffa czy hoffy. Coś na wzór komórki tłuszczowej czy coś koło tego. To z kolei powoduje obrzęk. Mam robić okłady z altacetu ale nadal mam mnóstwo wątpliwości gdyż dziś opuchlizna jest jeszcze większa niż była wczoraj.
napisał/a: ulna 2010-10-01 22:02
Jeśli faktycznie przyczyna jest taka jaką opisujesz, to podrażnione ciało tłuszczowe Hoffy lubi się przez jakiś czas dawać we znaki. Proponuję stosować okłady chłodzące oraz oszczędzać chory staw.
napisał/a: Marybeth 2010-10-02 09:45
Oczywiście ja się na takich sprawach dokładnie nie znam. Po prostu tak wytłumaczył mi to ortopeda. ;)
Więc najlepiej byłoby spokojnie odpoczywać?
napisał/a: ulna 2010-10-02 13:26
tak