sztywniejące zapalenie stawu kolanowego?

napisał/a: katerinn 2010-09-27 15:30
Witam serdecznie
Mam 27 lat i problem ze stawem kolanowym od dwóch miesięcy, a od kilku dni również z drugim.
Nie było żadnego urazu mechanicznego, po prostu pewnego dnia obudziłam się z bolącym kolanem, które tego samego dnia spuchło bardzo i zesztywniało, nie mogłam chodzić trzy dni. Odwiedziłam prywatnie ortopedę, który to stwierdził, że jest to sztywniejące zapalnie stawu kolanowego. Dostałam 6 zastzryków ziołowych (tak mówił o nich lekarz), a do tego przykazanie smarowanie kolana maścią końską chłodzącą. Podczas otrzymywania zastrzyków pojawił się również ból mięśnia salonowego w tej samej nodze więc jeden z zastrzyków otrzymałam w ten mięsień. Pojawiła się w którymś momencie woda w kolanie, jednak antybiotyk pomógł i nie trzeba było jej usuwać. Przez ten czas nie występowała gorączka i żadnych innych objawów i bolów nie odczuwałam. Od tego momentu minęły dwa miesiące i teraz sytuacja wróciła. Co prawda sztywnienia brak ale jest opuchlizna na obu kolanach, dodatkowo to kolano, które dokuczało mi ostatnio jest gorące, a wczoraj wieczorem w miejscu gdzie jest rzepka pojawiła się wysypka ( tak jakby małe ropne krosteczki), dziś rano już były tylko czerwone plamki.
Do Poradni Kolana w Warszawie koleżanka zapisała mnie odpiero na czerwiec 2011, myślę, że do tego czasu nie mam co zwlekać.
Bardzo proszę o podpowiedź jakie badania powinnam wykonać aby skompletować wiedzę na temat tego co mi dolega. Szukam na własną rękę pomocy ponieważ do dziś nie doprosiłam się lekarzy o jakiekolwiek badania (łącznie z usg).
Będę wdzięczna za jakąkolwiek wskazówkę.
Z mazurskim pozdrowieniem katerinn
napisał/a: kasiacisowianka 2010-09-27 15:59
witaj
jesli mialas wode w kolanie to powinni Ci ja sciagnac poniewaz ja mialam rowniez i za pierwszym razem mi jej nie sciagneli i za pare tyg znow wrocilo... a co do badan moge Ci podpowiedziec co ja mialam - tylko profilaktyczne badania krwi morfologia ob no i usg... a czy kolano bylo po urazie ?
napisał/a: katerinn 2010-09-27 16:08
kasiacisowianka napisal(a):witaj
jesli mialas wode w kolanie to powinni Ci ja sciagnac poniewaz ja mialam rowniez i za pierwszym razem mi jej nie sciagneli i za pare tyg znow wrocilo... a co do badan moge Ci podpowiedziec co ja mialam - tylko profilaktyczne badania krwi morfologia ob no i usg... a czy kolano bylo po urazie ?

Witaj:)
Nie, kolano nie było po urazie. Myślę, że aktywny tryb zawodowy w połączeniu z brakiem jakiegoś związku w oganizmie zaskutkował czymś takim ale to tylko moje domysły.
Mam nadzieję, że otrzymam skierowanie na te badania.
pozdrawiam katerinn
napisał/a: kasiacisowianka 2010-09-27 16:10
nawet jesli nie dostaniesz skierowania zrob prywatnie to ie jest drogie a bedzie wiadome czy nie masz jakiegos stanu zapalnego*...
napisał/a: katerinn 2010-09-27 16:16
kasiacisowianka napisal(a):nawet jesli nie dostaniesz skierowania zrob prywatnie to ie jest drogie a bedzie wiadome czy nie masz jakiegos stanu zapalnego*...

Tak, zgadza się, mogę je wykonać prywatnie jednak składki zdrowotne są z mojej wypłaty odciągane i dobrze byłoby abym mogła z tej dobroci skorzystać - tym bardziej, że to co się dzieje daje mi takie prawo;/
Dziękuję za pomoc !!!!