Testy Alergiczne a leki

napisał/a: maciek18b 2010-08-26 19:02
Witam 3 września jestem umówiony na wizytę u Alergologa,skierowanie dostałem od laryngologa który wcześniej kazał zrobić badania krwi (wszystkie wyniki miescza sie w normie oprócz bazofili, których jest o 0,03 za mało). Słyszałem , że przed wizytą u alergologa należy odstawić wszystkie leki przeciw alergiczne. Ja biorę w tej chwili bronho vaxon, budherih i eurespal przepisane prze z laryngologa. Czy którys z tych leków powinienem odstawić?
napisał/a: bdb2205 2010-08-26 21:22
tylko budherin jest lekiem antyalergicznym. Jeśli przewidziane sa w czasie wizyty testy skórne, to trzeba odstawić (do testów z krwi nie). Wizyta bez testów może być w czasie brania leków
napisał/a: maciek18b 2010-08-26 21:24
To moja pierwsza wizyta. Nie mam pojęcia co mnie tam czeka.
napisał/a: Edytaaa95 2010-08-26 22:00
Przy pierwszej wizyty specjalista alergolog nie zrobi Ci testów... Dopiero będzie kazał umówić się na jakiś termin i zgłosić zamiary testów w recepcji. :) A leki musisz odstawić siedem dni wcześniej, niż planowane testy.
napisał/a: smoczyca1 2010-08-27 10:23
maciek18b napisal(a):Witam 3 września jestem umówiony na wizytę u Alergologa,skierowanie dostałem od laryngologa który wcześniej kazał zrobić badania krwi (wszystkie wyniki miescza sie w normie oprócz bazofili, których jest o 0,03 za mało). Słyszałem , że przed wizytą u alergologa należy odstawić wszystkie leki przeciw alergiczne. Ja biorę w tej chwili bronho vaxon, budherih i eurespal przepisane prze z laryngologa. Czy którys z tych leków powinienem odstawić?

Jeśli chodzi o sama wizytę odstawiać leków nie trzeba.
Podobnie jak ktoś z poprzedników raczej nie sadzę by na pierwszej wizycie były wykonywane testy skórne do których trzeba się przygotować (Na podstawie wywiadu wybrać odpowiednią pore roku, czas wolny od infekcji,nie robi się testów w okresie zaostrzenia, uzgodnić leki które odstawić a które ewentualnie dołączyć by do zaostrzenia nie dopuścić)
Z leków które bierzesz eurespal może mieć wpływ na wynik takich badań. Należy go odstawić minimum 4 dni przed badaniem , oczywiscie każdy z lekarzy może miec swoje "normy" czasowe.
Budherinu, mimo,że to steryd raczej nie odstawia się bo to lek stosowany miejscowo.