trądzik głeboki

napisał/a: malinka201 2010-12-21 20:33
Mój brat ma trądzik głeboki. Był juz u wielu dermatologów ale po tych kuracjach było jeszcze gorzej. Ma cere tłustą i bardzo wrażliwą. Po goleniu wyskakują mu małe białe pryszczyki na brodzie i policzkach. Mój brat ma bardzo dużo wągrów i po ich wyciśnieciu stale się odnawiają. Poza tym co jakiś czas występuj w jakichs miejscach takie jakby zapalenie, tzn. jest duże czerwone miejsce i przez kilka dni zbiera sie tam ogromny pryszcz. Prosze o radę co on powinien zrobic
napisał/a: okruwa 2010-12-21 21:30
niech spróbuje benzacne 5% (jeśli go po tym nie będzie piec skóra może spróbować 10% )
+ mycie płynem do mycia twarzy z peelingiem np garniera 3w1 2x dziennie
+ regularność i cierpliwość, nic się nie leczy od razu

ps. po goleniu polecam zawsze używać wodę po goleniu na alkoholu.

Pozdro
napisał/a: dafff 2010-12-21 21:59
Ja odradzałabym jakiekolwiek płyny Garnier. Mają dużą zawartość alkoholu co powoduje przy skórach tłustych nadmierne wydzielanie sebum. Co w tym przypadku może być przyczyną wągrów i pojedynczych wyprysków. Ale pytanie jeszcze, czy został stwierdzony trądzik? Czy to właśnie jest jego opis?
Te białe krostki po goleniu to również może być wynik wrastających włosków. Jest na to preparat dostępny na receptę, wystarczy poprosić dermatologa przy następnej wizycie.
Jeżeli to trądzik to zakazane są również peelingi ponieważ można rozsiać zmiany zapalne na całej powierzchni skóry twarzy. Lepiej zastosować typowe kosmeceutyki (kosmetyki dostępne w aptekach) do skóry trądzikowej. Nieodzowne będzie również dobre codzienne nawilżanie owej cery ponieważ jak już wcześniej wspomniałam cera tłusta to czasami cera potrzebująca dodatkowego nawilżenia. Jeżeli chodzi o tak zwane wągry inaczej zaskórniki to wizyta u kosmetyczki na zabieg oczyszczania twarzy. Pozdrawiam.