Trądzik - gronkowce - demodex

napisał/a: Asumpta 2010-11-18 21:30
Witam - Jestem ponad 30letnią kobietą, a odkąd pamiętam walczę z trądzikiem umiejscowionym na brodzie. Niestety, kolejny dermatolog rozkłada ręce, nie wiem gdzie się skierować. Do tej pory byłam leczona w ciemno różnymi lekami (np. tetratycyklina, zindaclin, davercin, itp.). Ostatnio polecono mi zrobić badania mikrobiologiczne. Oprócz DEMODEX FOLLICULORUM, wykryto mi liczne PROPIONIBACTERIUM ACNES (hodowle beztlenowe), GRONKOWCE KOAGULAZO-UJEMNE - (hodowle tlenowe). R-oporne, S-wrażliwe, I-średniowrażliwe.
P.ACNES GRONKOWCE
CLOXACILLIN: R
NEOMYCIN: S
GENTAMICIN: S
CHLORAMPHENICOL: R
DOXCYCLINE: S R
ERYTHROMYCIN: R R
CLINDAMYCIN: R R
TETRACYCLINE: S R

AEL. 2 MRCNS+ Szczep Metycylinooporny-oporny in vivo na wszystkie antybiotyki B-laktamowe. MLSB-szczep oporny na makrolidy, linkozamidy i streptograminy B. Badanie mykologiczne ujemne.
Trochę poczytałam forum, ale nadal nie wiem w jakim kierunku pójść, gdzie się udać i czym się leczyć, od czego zacząć. Wyniki krwi mam dobre, nie wiem co mi może obniżać aż tak odporność, że mój organizm sobie z tym kompletnie nie radzi. Ostatni lekarz zalecił mi na to wszystko metranidazol pod wszelką postacią, ketokonazol, zewnętrznie detreomycynę.
BĘDĘ PRZEWDZIĘCZNA za ukierunkowanie.
napisał/a: Asumpta 2010-11-18 21:36
Sorry, bezsensownie mi się powyżej zapisało:)

P.ACNES
DOXCYCLINE:_S
ERYTHROMYCIN:_R
CLINDAMYCIN:_R
TETRACYCLINE:_S

GRONKOWCE
CLOXACILLIN:_R
NEOMYCIN:_S
GENTAMICIN:_S
CHLORAMPHENICOL:_R
DOXCYCLINE:_R
ERYTHROMYCIN:_R
CLINDAMYCIN:_R
TETRACYCLINE:_R