Trądzik leczenie naturalne.

napisał/a: scifi1 2010-09-15 21:53
Witam, borykam się z problemem jakim jest trądzik już od jakichś 2-3 lat. Teraz jest okropnie już nie wytrzymuje. Przeszukałem setki stron o sposobach walczenia z trądzikiem i większość ludzi mówi, że najlepszym sposobem jest leczenie naturalne. I w tym zgłaszam się tutaj, aby ktoś mi podał metody leczenia takiego, mówię tu o różnych kąpielach ziołowych, naturalnych maseczkach z czosnku itp. również dieta. Najlepiej jakby ktoś kto się na tym porządnie zna, lub wyleczył trądzik właśnie takimi sposobami opisał mi swoją kuracje co i jak kiedy i z czego robić.
napisał/a: szansa1 2010-09-20 21:19
Proszę opisać, jeśli jest to możliwe wysłać zdjęcie.
Ponadto opisać wiek, coo do tej pory pani stosowała. Jak się pani odżywia.
Pozzdrawiam
scifi napisal(a):Witam, borykam się z problemem jakim jest trądzik już od jakichś 2-3 lat. Teraz jest okropnie już nie wytrzymuje. Przeszukałem setki stron o sposobach walczenia z trądzikiem i większość ludzi mówi, że najlepszym sposobem jest leczenie naturalne. I w tym zgłaszam się tutaj, aby ktoś mi podał metody leczenia takiego, mówię tu o różnych kąpielach ziołowych, naturalnych maseczkach z czosnku itp. również dieta. Najlepiej jakby ktoś kto się na tym porządnie zna, lub wyleczył trądzik właśnie takimi sposobami opisał mi swoją kuracje co i jak kiedy i z czego robić.
napisał/a: scifi1 2010-09-21 20:24
Nie jestem Panią, ale dziękuje ;). No więc mam 15 lat. Krosty to najczęściej coś w stylu krosty z białym czubkiem. Jednak zdarzają się też takie gule bolące. Sporo zwykłych czerwonych krost z domieszką takich z białym czubkiem mam na policzkach, bolące podskórne gule ostatnio pojawiły się na brodzie. Czoło jest w miarę normalnym stanie, lecz to tam się wszystko zaczęło. Krosty mi się rozprzestrzeniają w taki sposób, że jak w jakimś miejscu pojawi się jedna to z dnia na dzień jest ich coraz więcej. Co do leczenia. Nie leczyłem się żadnym lekiem doustnym, po prostu różnego rodzaju maści, papki, kremy itp. I krostki mam również na ramionach.
Odżywiam się różnie, staram się ograniczać tłuste pokarmy, i te krosty są raz mniej widoczne raz bardziej. No to chyba wszystko zdjęcia postaram się dodać na dniach jak załatwię jakiś dobry aparat.
napisał/a: MichałZ 2010-09-22 10:53
Szanowny Panie,
jeśli trądzik jest bardzo rozległy, można rozważyć kurację kwasem 13-cis witaminy A, czyli izotretynoiną w postaci tabletek doustnych w preparacie o nazwie Roaccutane. Izotretynoina działa keratolitycznie i przeciwłojotokowo, hamuje chemotaksję leukocytów dając też efekt przeciwzapalny oraz działa przeciwbakteryjnie. Jak więc nie trudno się domyślić ten wielokierunkowy mechanizm działania trafia dokładnie w te główne przyczyny powstawania zmian o charakterze trądzikowym na skórze. Poza tym ogranicza też rozmiary gruczołów łojowych.

Terapię należy prowadzić pod kontrolą lekarza dermatologa, po wykonaniu badań krwi tj. morfologii, OB, prób wątrobowych.

Preparat choć może do najtańszych nie należy, zachęcam do rozważenia tej opcji. Jakby Pan podliczył pieniądze wydawane na te wszystkie maści, żele z antybiotykiem które i tak nie nadają się do przewlekłego stosowania, toniki i inne kosmetyki wyszło by na to samo. A po dobrze przeprowadzonej kuracji izotretynoiną, będzie Pan miał raz na zawsze z głowy problem trądziku. Potem jedynie zostaje mycie skóry samym tanim mydłem antybakteryjnym.

Zachecam do rozważenia.

Pozdrawiam i życzę zdrowia,
Michał.
napisał/a: martyna221 2010-09-23 16:13
Benzacne zel stosowany 2 razy na dzien szybko pomaga, wiem z doswiadczenia.
napisał/a: erykah 2010-10-27 15:36
wiem, że na ciężko wyleczalny trądzik bardzo skutecznie działa terapia izotretynoiną doustną, czyli pochodną wit.A, np. Aknenorminem, ale taka kuracja musi być stosowana pod okiem lekarza, bo takie leki są na receptę i trzeba spełnić kilka warunków, żeby móc je dostać.
napisał/a: Beciaba 2012-10-12 23:08
Zobacz sobie tą listę naturalnych leków na trądzik - http://www.naturala.pl/tag/436/tradzik_leczenie - są tu właściwie wszystko najskuteczniejsze. Dorzuciłbym może jeszcze olejek z oregano.