Trzecia kuracja izotretynoiną ?

napisał/a: bornel 2010-11-12 09:56
Witam , mam na imię Adam , mam 20 lat. Od 2005 roku mam problemy ze skórą. Pryszcze miałem na twarzy jak i na plecach. Bywało lepiej i gorzej. Wiadomo zimą gorzej, latem lepiej, słoneczko swoje robiło. Bardzo dobrze się opalam , mam ciemną karnację. Jednak pryszcze nie schodziły a było coraz gorzej. Duże ropne zmiany na twarzy i plecach. W 2007 po wizycie u dermatologa kuracja tetracykliną, jednak nawrót po 5 miesiącach, ale tylko na twarzy ( na plecach pojedyncze zmiany ). Postanowiłem poczekać z nadzieją, że samo zejdzie. Nic z tego. A więc poszedłem do innego dermatologa. Zapisał mi IZOTEK. Wzrost 170 , waga 67 kg. Diagnoza : 1 TABLETKA DZIENNIE 20 MG OD PAŹDZIERNIKA 2008 DO MAJA 2009. Dodatkowo w maju usunięte ROPNE migdały. Do października 2009 było ok , czysta skóra , jednak od października nawrót , znów tłusta skóra i pryszcze. Poszedłem do tego samego dermatologa, diagnoza IZOTEK, zgodziłem się na drugą kurację. 1 TABLETKA DZIENNIE 20 MG OD LISTOPADA 2009 DO MAJA 2010. I ta sama historia , do października super skóra, od połowy października pogorszenie, znów tłusta skóra, znów pojawiają się pryszcze. Więc poszedłem do innego dermatologa i usłyszałem PROSZĘ PANA O TAK GŁUPKOWATYM LECZENIU TO JESZCZE NIE SŁYSZAŁEM , PROPONUJE ANKENEORMIN 40 MG DZIENNIE PRZEZ 4 MIESIĄCE.

I co ja mam teraz zrobić ? Trzecia kuracja izotretynoiną na przestrzeni 2 lat ? Boje się , że mogę mieć problemy ze zdrowiem po takim czymś.
Wyniki krwi dobrze, próby wątrobowe ok , cholesterol ok, tylko trójglicerydy trochę podniesione 167.
Aha, odżywiam się bardzo zdrowo , żadnych słodyczy , żadnych cukrów , żądnych tłuszczy , zero alkoholu , dodatkowo myje twarz 2x dziennie żelem oczyszczającym biodermy i smaruje się kremami hydra oraz akn. Kąpie się raz albo jak czas pozwoli 2 razy dziennie.
Mój trądzik jest strasznie oporny ;/ Co mam robić proszę o pomoc bo ja już nie wiem ;/