u ginekologa

napisał/a: reise 2010-10-04 22:48
Witam

Może,jestem jedyna na tym forum,z takimi pytaniami,ale może się mylę :)
A więc:
Mam 30 lat (dziewica) miesiączkuję od 15 lat - nie byłam jeszcze u ginekologa,wiem to dziwne ale jakoś tak zeszło - nie miałam żadnych problemów oprócz bolesnych i obfitych miesiączek.......Ale od jakiegoś czasu trochę źle sie czuję,często miewam silne mdłości,złe samopoczucie,zawroty głowy rozbicie i niepokój.Robiłam badania krwi i moczu nic złego nie pokazały - są w normie.
Myślicie że to coś ze spraw hormonalnych? Wybiorę się gdzieś do ginekologa,ale boję się że badanie będzie bolało z opowieści znajomej jak to wygląda to mam stresa i obawy....Wstyd mi.......taka duza baba i się boi ale ja jestem przewrażliwiona i strasznie się boję lekarzy..........Wiem,że ginekolog jest wyrozumiały delikatny i łagodny ale chyba tylko w stosunku do dziewczynek 14 letnich ale do 30 letniej pacjentki która pierwszy raz zawita,to chyba go rozśmieszy........
napisał/a: piotrosiama 2010-10-04 23:01
Nie masz racji, najlepiej będzie gdy powiesz lekarzowi że to Twoja pierwsza wizyta i że bardzo się stresujesz. Na pewno to zrozumie. A co może boleć - naprawdę nic tylko że może mało komfortowe badanie. Nie ma się czego obawiać.
Powodzenia
napisał/a: wikam2 2010-10-05 08:52
Nie wiem czy Twoje dolegliwości to powód wizyty akurat u gina ale do niego w koncu też musisz iść :)
Oczywiście absolutnie nie masz czego się obawiac. Jesli gin bedzie z Ciebie drwił czy coś w tym stylu...wyjdz i pojdziesz do innego. Powodzenia!
napisał/a: lussi3 2010-10-05 13:41
Nie musisz się napewno obawiać bólu, bo badanie ginekologiczne naprawde nie bolą.Myśle,że każda kobieta idąca do gabinetu jest troche skrępowana no ale cóż jak trzeba to trzeba.
Idź jak najszybciej i koniecznie zrób cytologie.
Będzie dobrze pozdrawiam i życze powodzenia:)