Uciążliwa dolegliwość

napisał/a: woordenboek 2010-11-09 00:47
Witam wszystkich.
Od dłuższego czasu (ok rok) mam problem z brzuchem , mianowicie doskwierają mi przeróżnego rodzaju przelewanie, burczenia, jak "wsadze" mocniej dłoń na wysokości pępka to czuję jak bym rozwałkowywał jakiś woreczek z wodą. Do tego dochodzą pukania , pod lewym żebrem - jak docisnę delikatnie , palcem czuję jak coś puka i za chwilkę odskakuje. Jeżeli chodzi o kał to jest nieregularny, często żółty, nie wiem co to może być, nie daje mi to wszysstko spokoju , cały czas problem nie daje o sobie zapomnieć.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
napisał/a: Vega21 2010-11-10 11:44
A jakiej konsystencji są stolce? Nieregularne tzn. częstsze, rzadsze, czy różnie? Czy oprócz tych dolegliwości występują jakieś bóle?
Przyczyną żółtego kału może być przyspieszony pasaż jelitowy. Po jakim czasie od zjedzenia posiłku musisz skorzystać z toalety?
Rodzaj spożywanych pokarmów też może wpływać na zabarwienie stolca.
Mi się wydaje, że problemy z wątrobą również mogą mieć wpływ na barwę stolca.
napisał/a: woordenboek 2010-11-17 21:15
Po różnym czasie, teraz dochodze do wniosku, że moja fizjologia jest całkiem ok, jednak martwią mnie te przelewania, pukania pod żebrem , nie wiem zupełnie co to może być a idzie dosłownie ZWARIOWAĆ !
napisał/a: Vega21 2010-11-17 22:51
Może masz zaburzenia perystaltyki p.pokarmowego, albo niestrawność.
napisał/a: woordenboek 2010-11-30 00:32
Nie wiem co to może być naprawdę, przez większość czasu jak siedzę i dotykam się pod lewym żebrem i okolicach mam uczucie tego "pukania" , jak nacisne lekko palcami to w środku "odpukuje", irytuje mnie to na maxa , co więcej non stop przelewa się i burczy, jak docisne mocniej trochę niższą partie brzucha to jest dopiero masakra. Wyczuwalne jakieś grudki, dziwne warstwy które się przemieszczają i wydają jakieś "burczenia" jest to nie do zniesienia, nie chudne, stolec mam w miare normalny, brałem różne leki już - debridat i teraz skończyłem już duspatalin retard na IBS i nie wiele w sumie to pomogło, w piątek prawdopodobnie pójde raz jeszcze do gastrologa, jednak ten człowiek moze nie być nieomyly wiec moze podsune mu jakas hipoteze, jakies skierowanie na badanie tylko nie wiem co to zupełnie możę być, proszę o pomoc
napisał/a: Vega21 2010-11-30 13:29
Na pewno lekarz jest bardziej nieomylny niż ludzie na forum:) Lepiej mu nic nie sugeruj, jeżeli chcesz zostać wyleczony, po prostu idź i niech Cię zbada i sam zadecyduje. Jeżeli nie będzie mógł/umiał postawic diagnozy, wtedy zasugeruj mu coś.
Pukania, przelewania i inne mogą byc spowodowaane zaleganiem treści pokarmowej/powietrza, czyli niestrawnością, natomiast burczenia- wzmożoną perystaltyką, ale to tylko jedna z hipotez. Przyczyn może być naprawdę bardzo dużo. Potrzebny jest dokładny wywiad i badanie.
Co do żółtego stolca to może być kwestia diety, o tym też powiedz lekarzowi. No i jeśli są żółte i nieregularne to przydałoby się wykonać badanie na krew utajoną w kale- nie zaszkodzi, a naprawdę może pomóc.
napisał/a: woordenboek 2010-12-02 23:23
Zobaczymy, ostatnio jak położe się na płaskiej nawierzchni i rozluźnie mięsnie brzucha i zacznę uciskać podbrzusze po prawej stronie dłonią to jest masakra, te przelewania , wyczuwalny takie podłużne zgrubienie jakby mięśień, do tego za chwile mam ostatnio gorzki posmak w ustach i to ciągłe pukanie pod żebrami, różne hipotezy już na ten temat słyszałem ,ale mam nadzieje, że jakoś będzie można to zwalczyć po najmniejszej linii oporu.